11 Can Kaybı, 78 Yaralı

Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan anız yangını rüzgarın etkisiyle büyüyerek faciaya sebep oldu. 5 kişinin hayatını kaybettiği 10’u ağır 44 kişinin ise yaralandı belirlenmişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı paylaşımda, şu ifadelere yer verdi;

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinin Köksalan mahallesi ve Yazçiçeği köyü ile Mardin’in Mazıdağı ilçesi Yücebağ ve Yetkinler köyünde dün akşam meydana gelen yangın sebebi ile 11 kişi hayatını kaybetti, 78 kişi yangından etkilendi. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılara geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

Diyarbakır ve Mardin sınırındaki köylerde yaşanan bu yangınlar nedeniyle şu anda Diyarbakır’da 5 hasta yoğun bakımda, 4’ü entübe durumda. Şanlıurfa’da 1 hasta entübe olarak tedavi görüyor. Hastanelerimizde tedavisi süren toplam hasta sayısı 6.

Yolları Felç Etti! Ağaçları Kökünden Söküp Vinci Devirdi! Yolları Felç Etti! Ağaçları Kökünden Söküp Vinci Devirdi!

Yangınlar sebebi ile olay yerlerine Diyarbakır’dan 24 Ambulans ve 3 UMKE Timi ile Mardin’den 15 Ambulans ve 4 UMKE Timi görevlendirilmiştir. Bilindiği gibi, yangınlar ilgili birimlerce söndürülmüş olup, soğutma çalışmaları devam ediyor dedi.

Whatsapp Image 2024 06 21 At 15.51.20

Kaynak: Haber Merkezi