Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından terör örgütlerinin faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik 10.03.2024-17.03.2024 tarihleri arasında operasyonlar düzenledi.

Yapılan çalışmalar neticesinde; DEAŞ Terör Örgütü soruşturmaları kapsamında 1 kişi, FETÖ Terör Örgütü soruşturmaları kapsamında 5 kişi, PKK/KCK Terör Örgütü soruşturmaları kapsamında 1 şahıs olmak üzere toplamda 7 şahıs hakkında gerekli yasal işlemler yapıldığı bilgisi verildi.

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından terörle mücadele kapsamında diğer kurumlarla işbirliği içerisinde kararlı mücadelesine devam edileceği açıklaması yapıldı.

Yapılan açıklamada; 

Navigasyon Faciası: Yanarak Can Verdiler! 4 Ölü Navigasyon Faciası: Yanarak Can Verdiler! 4 Ölü

“Terör Örgütleri ile Mücadele kapsamında hukuk devleti ilkelerine bağlı ve insan haklarına saygılı, görev anlayışı çerçevesinde, gerek toplumun tüm katmanlarıyla gerekse terörle mücadele eden diğer kurumlarla koordinasyon ve iş birliği içerisinde halkımızın huzuru, devletimizin selameti için her türlü terör olayını önlemeye yönelik çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülmekte ve gerekli tüm tedbirler alınmaktadır” ifadelerine yer verildi.

                             

Muhabir: Ali Yalçıntaş