Türk vatandaşlarının vize alma konusunda sıkıntıları devam ediyor. Schengen vizesi almak isteyen vatandaşlar, randevu için 2-3 ay sonrasını bekliyor. Evraklarını sorunsuz bir şekilde tamamlayıp, başvurusunu yapan vatandaşların başvuruları reddediliyor.

Türk vatandaşları en çok Hollanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Hollanda gibi ülkelere gitmek için vize başvurusunda bulunuyor. Schengen vizesi sorunu giderek çözülemez bir hal alıyor.

Vizeler Türk Vatandaşlarına Kapatıldı mı?

Kayseri’de İş Arayanlar Dikkat! 4 Firma Personel Arıyor! Kayseri’de İş Arayanlar Dikkat! 4 Firma Personel Arıyor!

Almanya, İspanya ve İtalya’nın Türkiye’den Schengen vize başvurularını mayıs ayı sonuna kadar kapattığı iddiaları gündemde yer aldı. Vatandaşlar yayılan bu bilgiler sonrası sosyal medyadan isyan etti. Gündemde yer alan bu habere cevap diplomatik kaynaklardan geldi.

Yoğunluk Yaşanıyor

Hürriyet’in yaptığı habere göre, diplomatik kaynaklar, “Temas edilen ilgili büyükelçilikler vize başvurularındaki yoğunluk nedeniyle randevuların ileri tarihlere sarkabildiğini, bu sorunu aşmak için çalıştıklarını, ancak başvuruların kapatılmasının söz konusu olmadığını bildirmişlerdir” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Haber Merkezi