Kayseri'de 7 İlçe Bu Hizmetten Mahrum Olacak! Kayseri'de 7 İlçe Bu Hizmetten Mahrum Olacak!

Iğdır’a giden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Cumhuriyet caddesinde esnaflarla bir araya geldi. AK Parti Milletvekili Cantürk Alagöz, İl Başkanı Ali Kemal Ayaz, Iğdır Belediye başkan adayı Ülkü Öcal ile esnafla görüşen Uraloğlu, Zübeyde Hanım Bulvarında kurulan çadırda iftar yaptı. Burada kısa bir konuşma yapan Uraloğlu, Iğdır’a yapılan çalışmaları anlattı.

Iğdır’ın üç ülkeye sınır olduğunu vurgulayan Uraloğlu, “Iğdır, üç ülkeye sınırı olan serhat şehrimiz. Birçok hizmet yaptık, ulaştırma alanında, internet alanında. Bazı eksiklikler olduğunu biliyorum, havaalanında ihtiyaç olduğunu biliyorum. Onlarla ilgileneceğiz. Iğdır’ın gelişmesiyle beraber bir çevre yolu projemiz var, önümüzdeki süreç içerisinde hayata geçirmemiz gereken bir projedir, projeyi bitirdik” dedi.

Zengezur koridoru hakkında bilgi veren Uraloğlu “Zengezur koridoru dediğimiz, Azerbaycan’dan çıkıp Ermenistan, Nahçıvan üzerinden ülkemize gelecek. Dilucu’na, Iğdır’a, buradan Kars’a kadar gidecek olan bir koridor var. Gerçekten buraya ayrı bir değer katacaktır. Çok yakından takip ediyorum: Türkiye tarafındaki Dilucu-Iğdır-Kars arasının ihalesini yaptık. Azerbaycan tarafındaki çalışmalar devam ediyor. Bir Zengezur koridoru kaldı, o da netleştiği zaman orada da çalışmalar başlayacak. Yani 4-5 yıl sonra inşallah bunu hayata geçirdiğimizde Iğdır daha farklı olacak, elbette o zaman lojistik merkezi daha kıymetli olacak” şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA