Ünlü sinema ve tiyatro sanatçısı Tuncel Kurtiz, 27 Eylül 2013 yılında 77 yaşında hayatını kaybetmişti.  Usta oyuncunun vefat nedeni yapılan otopsiyle ortaya çıkmıştı. Kalp kriziyle hayatını kaybettiği öğrenilen Kurtiz daha önce vasiyetinde mezarına isim yazılmamasını ve mezar taşı olmamasını istemişti. Usta oyuncunun mezarını görenler şaşkınlığını gizleyemedi. O görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

Usta Oyuncunun Mezarının Son hali Görenlerin İçini Sızlattı!-1

Asi, Muhteşem Yüzyıl, Hacı, Kara Duvak gibi başarılı yapımlarda rol alan usta oyuncu Tuncel Kurtiz, en çok Ezel dizisinde canlandırdığı Ramiz Dayı karakteriyle hafızalara kazındı. Dizideki karakteri ve replikleriyle adeta hayranlarını büyüleyen Kurtiz’in ölümü sevenlerini yasa boğmuştu. 

Ünlü Fenomen Saldırıya Uğradı: Öldüresiye Dövüldüm! Ünlü Fenomen Saldırıya Uğradı: Öldüresiye Dövüldüm!

Usta Oyuncunun Mezarının Son hali Görenlerin İçini Sızlattı!-2

Türk sinema tarihinin sembol oyuncularından sanatçı Tuncel Kurtiz’in mezarını görenler hayrete düştü. Söz konusu görüntüye sosyal medyada yorum yağdı. 

Usta Oyuncunun Mezarının Son hali Görenlerin İçini Sızlattı!-3

Sosyal medya kullanıcıları, mezarın son haline isyan ederken, "Bir huzur vermediler adama", "Ramiz Dayı'ya bu yapılır mı?", "Bu ülkede ölüye bile saygı yok", "Ailesi neden ilgilenmiyor" gibi yorumlar yapıldı.

Kaynak: Haber Merkezi