Kayseri’ye bağlı Yahyalı ilçesinde yer alan Yeşilköy Şelaleri, tabiatıyla ve güzelliğiyle görenleri büyülüyor. Zamantı Irmağı üzerinde yer alan şelale son yılların en çok ziyaret edilen turistik yerlerinden birisi haline geldi. Yahyalı’daki Yeşilköy köyüne 3 kilometre mesafede bulunan tabiat harikası, Zamantı Irmağı’nın 2 yakasından akarak görenleri büyülüyor. Şelale takımının büyüğü 20 metre, küçük şelale ise 10 metre yüksekliğindedir.

Yeşilköy Şelaleri hakkında çok yaygın bir söylentiye neden olan olay ise şöyle, Günün belirli saatlerinde suların çekilip, daha sonra yeniden akmaya başlaması bir çok insanın ilgisinin çekmesine neden oldu. Sebebi bilinmediği için yıllarca bir 'Sır' olarak kalan olay bilim adamlarının da ilgisini çekerek, Yeşilköy Şelale'sini ziyaret etmesine neden oldu. Bir diğer ilginç ayrıntı ise Yeşilköy Şelalesi’nin döküldüğü yer ile bu yerin yukarısında doğal olarak meydana gelen yer köprüsü bulunmaktadır.  Doğal yer köprüsü de vatandaşların oldukça ilgisini çekmektedir. Zamantı Irmağı bu yerlerde zaman zaman kaybolup yeniden ortaya çıkmaktadır.

Yahyalı’da Esat Öztürk Kazandı Ama.. Yahyalı’da Esat Öztürk Kazandı Ama..

Yahyalı'da Bulunan Yeşilköy Şelalesi'ndeki Sır!

Kayseri valisi Gökmen Çiçek, Kayseri’ye geldiği günden bugüne turizme önem verdiğini ve bununla ilgili çalışmalar yaptığını belirtmişti. Vali Gökmen Çiçek, Yeşilköy Şelaleleri hakkında şu cümleleri kurmuştu; “Ancak bir masalın satırlarında tasvir edilen saklı bir dünya kadar güzel

Yahyalı'da Bulunan Yeşilköy Şelalesi'ndeki Sır!

Yeşilköy Şelalesi, onlarca merdiven ile biraz yorucu bir yolu olsa da, ziyaretçilerini yolun sonunda görecekleri tabiat harikası karşısında pişman olmayacakları turistik yerlerden birisi. Akan sularıyla yeşilliğiyle görmeye değer olan Yeşilköy Şelalesi, Kayseri'ye 125 kilometre, Yahyalı'ya 49 kilometre, Yeşilköy köyüne ise 3 kilometre mesafede bulunmaktadır. 

Yeşilköy Şelalesi, yolu, otoparkı, seyir terası, mescid, wc ve piknik alanı ile Yahyalı’da önemli bir turizm noktası haline geldi. 

Kaynak: Özel Haber