Dün akşam saatlerinde Diyarbakır'ın Çınar ilçesi bağlı Köksalan köyünde çıkan yangın  kısa sürede rüzgarın etkisiyle  Mardin'in Mazıdağı ilçesine sıçradı.  4 köyü etkisi altına alan yangın  saatlerce kontrol edilemedi. 

Telef

Yangın 41 araç ile 150 personelin müdahalesiyle saatler sonra kontrol altına alındı.  Olay yerine UMKE, AFAD, Jandarma, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralanan vatandaşlar, Diyarbakır, Mardin ve Şanlıurfa hastanelerine kaldırıldı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yangına ilişkin sosyal medya hesaplarından açıklamalarda bulunarak , hayatını kaybedenler için başsağlığı, yaralılara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Telef3

Onlarca Hayvan Telef Oldu!

Yangında, alevlerin içinde kalan onlarca hayvan telef olurken, alevler arasında kalan sürünün görüntüsü yürekleri parçaladı.   Çiftçilerin ekinleri sulamak için kullandıkları binlerce sulama borusu ve bir traktör yangında kül oldu. Yangında hayatını kaybeden Şeyhmus Demir (17), Hasan Demir (40) ve Remzi Yılmaz yaşamını yitirdi. Şeyhmus Demir ve Hasan Demir defnedildi.

Yahyalı’da Korkutan Orman Yangını: Rüzgarın Etkisiyle Yayılmaya Devam Ediyor! Yahyalı’da Korkutan Orman Yangını: Rüzgarın Etkisiyle Yayılmaya Devam Ediyor!

Telef2

Kaynak: İHA