Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Talas'ın favorileri arasına giren Antika Pazarı'nda tezgah açan esnafları ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşlarla sıcak bir ortam eşliğinde gerçekleşen alışveriş bu kez duygu dolu anlara şahit oldu. Babası güğüm ustası olan Nebiha Erkan isimli vatandaş, babasının yaptığı el yapımı güğümü Antika Pazarı'nda görünce duygularına hakim olamadı.

Eski AK Partili Vekil Kraliyet Tarihine Geçti! Eski AK Partili Vekil Kraliyet Tarihine Geçti!

Güğm

Durumu fark eden Başkan Yalçın, güğümü satın alarak Nebiha Erhan'a hediye etti. Aldığı hediye karşısında çok mutlu olduğunu belirten Erkan, Başkan'a teşekkür etti. Babasının yıllarca sanayide güğüm yaptığını belirten Nebiha Erkan; "Babam yaptığı güğümlere ismini ve yıldız şeklinde amblemini kazırdı. Babam öleli 30 yıl oldu, burada ona ait güğümü görünce çok mutlu oldum, çok duygulandım. Başkanım da sağolsun satın alarak bana hediye etti. Çok mutlu oldum, çok teşekkür ederim" dedi.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ise ; Hanımefendi ile pazarda karşılaştık, babası tarafından yapılan güğümü görmüş, hikayesini anlattı. Hanımefendinin babası güğümleri yapar, üzerine ismini Hasan diye yazar yıldızınıda basarmış. 'Bizde yok bu güğümden, görünce babamı görmüş gibi oldum' diyor. Bende aldım hediye ettim" diye konuştu.

Muhabir: Ülkü Şimşek