Kayseri’de kaçak avcılığın önüne geçmek için il genelinde denetimler devam ediyor. Av sezonunun kapanmasının ardından gelen yasaklara rağmen kaçak avlanma olaylarının halen devam etmesi dikkat çekiyor.

 Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri tarafından özellikle kırsal alanlarda rastlanılan kaçak avcılık faaliyetlerinin engellemesi için çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda Kayseri’nin Bünyan ilçesinde yapılan denetimlerde, yasa dışı avlanan bir kaçak avcıya cezai işlem uygulandı.

Saç Ektirme İşlemi Sonu Oldu: Gittiği Hastaneden Cenazesi Çıktı! Saç Ektirme İşlemi Sonu Oldu: Gittiği Hastaneden Cenazesi Çıktı!

Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerimizin hafta sonu yapmış olduğu koruma kontrol esnasında yasa dışı avlanan bir kişiye 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanununa muhalefetten ceza yazıldı.

Kayseri’nin Bünyan Koyunabdal Genel Avlağı’nda yakalanan şahsın av tüfeğine de mülkiyeti kamuya geçirilmek üzere konuldu” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Özel Haber