Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, geçtiğimiz günlerde kira artış sınırı ile ilgili yaptığı açıklamada devam etmesi için bir sebep görmediğini ifade ederek belirlenen kira sınırının kaldırılmasını destekler bir nitelikte bir açıklama yapmıştı. Bizde Deniz Postası TV olarak Kayseri halkına bu konuda ki düşüncelerini sorduk.

Ev sahibi olduğunu belirten bir vatandaş, "Çok güzel yapmış. Adam eve girmiş mülk benim zannediyor. Yüzde 25 diyor, devleti tanımaz, Allah'ı tanımaz. Yüzde 25'de bütün herşey yüzde 100 fark etmiş ekmek, tavuk, yumurta, et yüzde 25 kaldı mı piyasada? Yüzde 25 demek milleti birbirine kırdırmak demek" diye konuştu.

Kiracı4

Bir  başka vatandaş ise," Ekonomi düzelmediği sürece ev sahib de haklı, kiracıda haklı. Bunları ev sahibini ve kiracıyı düşünerek yapmak lazım. Ben yıllardır kirada oturuyorum, şu şartlarda kirada oturmak asgari ücretle çalışan biri için zor" dedi.

Kiracılar3

Bu şartlar altında ev sahipleri ve kiracılar arasında yaşanan kavganın kaçınılmaz olduğunu söyleyen vatandaş, "Mehmet Şimşek'in istediği şey bu zaten. Mehmet Şimşek vatan için hiç hayırlı bir karar almıyor. Ben emekliyim 10 bin lira maaş alıyorum, 8 bin lira ev kirası veriyorum, Kalan 2 bin lirayla geçin geçinebilirsen" ifadelerini kullandı.

Kayseri’de, Jandarma’nın Kuruluş Yıldönümü Böyle Kutlandı Kayseri’de, Jandarma’nın Kuruluş Yıldönümü Böyle Kutlandı

Kiracılar2

Emekli olduğunu belirten bir başka vatandaş ise, "Yüzde 25 sınırı hiç uygulanmadı. Olan  yine ev sahiplerine oldu. Ev sahipleride mağdur oluyor ama kiracıların çok büyük bir geliri yok" şeklinde konuştu.

Kiracılar1

Kaynak: özel haber