1 Mayıs işçi bayramı dolayısıyla İstanbul'da Saraçhane Meydanı'nda bulunan tarihi Bozdağan Su Kemer’inin önündeki polis barikatının görüntüsü çok konuşuldu.  Duvar ören polislerin görüntüsü sosyal medyada gündem olurken ünlü isimlerden arka arkaya paylaşımlar geldi.

1 Mayıs’a Damga Vuran Saraçhane Barikatına Ünlülerden Tepki Yağdı!

1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları için Saraçhane'nin kutlama alanı olarak belirlenmesi üzerine, Saraçhane'de bulunan tarihi Bozdoğan Su Kemeri'ne TOMA ve çok sayıda polis yerleştirildi. Görüntüler sonrasında başta Şahan Gökbakar ve Mustafa Sandal olmak üzere birçok ünlü isimden tepki geldi. 

'Suriye ve İran sınırına koysaydınız'

Kemerin önüne yüzlerce kalkanlı polis yerleştirilmesi ve Kemerin tepesinde de özel harekat polislerinin yer alması dikkat çekerken kaçak göçmenlerden bahseden Gazeteci İsmail Saymaz şu ifadeleri kullandı:

"Bu kadar polis ve askeri Suriye ve İran sınırına koysaydınız, değil kaçak göçmen, kaçak kuş bile içeri giremezdi" 

'Bu Çaba, Keşke Ne İdüğü Belirsiz Kaçakları Ülkemize Sokmamak İçin Gösterilse'

Ünlü Komedyen Şahan Gökbakar da görüntülere kayıtsız kalamayan ünüler arasında yer aldı. Gökbakar’da yine kaçak göçmenlerden söz ederek yaptığı paylaşımda, "Hey yavrum hey... Barikata bak. Saraçhane geçilmez! Kendi vatandaşımızı Taksim'e sokmamak için gösterilen bu çaba, keşke ne idüğü belirsiz kaçakları ülkemize sokmamak için gösterilse değil mi?" ifadelerine yer verdi.

Gazeteci Şeref Oğuz da görüntüye tepki vererek, "Tarihi Bozdoğan Kemeri; 1 MAYIS yasağıyla bu görüntüye dönüştü" dedi.

'Darısı Sınırlarımızın Başına'

Ünlü şarkıcı Mustafa Sandal’dan da görüntüler için imalı bir paylaşım geldi. 

Kayserili Belediye Başkanı Sayıyı Artırdı! Kayserili Belediye Başkanı Sayıyı Artırdı!

Sandal görüntüyü paylaşarak, "Darısı sınırlarımızın başına! Tüm emekçilerimizin bayramı kutlu olsun" ifadelerini kullandı.

Gazeteci ve spiker Ece Üner’de görüntüleri paylaşarak tepki gösterdi.

Üner, ‘Yeni anayasa derken’ notunu düştü. 

Kaynak: Haber Merkezi