Konvoyda İlerleyen Motosiklet Devrildi! Ölümün Eşiğine Geldi! Konvoyda İlerleyen Motosiklet Devrildi! Ölümün Eşiğine Geldi!

Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Mustafa Yaşar 10 aydır verdiği yaşam mücadelesini kaybederek şehit oldu. Sorumlusu ile serbest bırakıldı.

Erzurum’da görev yapan ve 3 Temmuz 2023 tarihinde meydana gelen olayda Astsubay Mustafa Yaşar, iki aile arasında çıkan kavgaya müdahale etmek için Pasinler ilçesine gitti. Jandarmanın müdahalesi sırasında ailelerin kavgası büyüdü. Kavgada yaralanan bir kişiyi ambulansa taşıyan Astsubay Yaşar’a Hilmi K. isimli şahıs taş ile saldırdı.

Ağır yaralanan Astsubay Mustafa Yaşar hastaneye kaldırıldı. Elmacık kemiğinde 20 kırık, kafa tasının 2 yerinde çatlak ve burnunda 3 kırık meydana geldi. Solo gözü ve çevresindeki kemikler parçalanan Astsubayın gözü kör oldu. Astsubay Mustafa Yaşar 10 ayda 5 ameliyat geçirdi.Asbmustafa

Astsubay Yaşar’a saldıran Hilmi K. isimli şahıs olay sonrası tutuklandı. Aradan geçen 7 ay sonrasında serbest bırakıldı.

Astsubay Mustafa Yaşar, tedavi gördüğü hastanede şehit oldu.

Kaynak: HABER MEKEZİ