Sivas’ta 19 yaşındaki genç çiftçi tarlasına gübre atmak için gittiği sırada 2 yabani kurdun etrafını sardığını farketti.

Melih Baki Bakay adındaki genç çiftçi, ektiği tarım arazilerini gübrelemek için tarlasına gitti. 3 tarlada gübreleme işleminin ardından diğer arazisine giderken kendisine yaklaşan 2 hayvanı öncesinde köpek sandı. Daha sonra dikkatli baktığında hayvanların kurt olduğunu farketti. O anları cep telefonu kamerası ile görüntüledi.

Sivas'ta 2 Kurt Etrafını Sardı! Korku Dolu Anlar Kameralara Yansıdı! (3)

Kayseri'deki Deprem Toplanma Alanı Satışa Mı Çıkıyor? Kayseri'deki Deprem Toplanma Alanı Satışa Mı Çıkıyor?

Köpek Sandı!

İlk gördüğünde köpek sandığını belirten genç çiftçi, “arlalara gübre atılması gerekiyordu. Birkaç tarlaya attıktan sonra başka bir tarlaya geçtim. Bir yabanin bana yaklaştığını gördüm. En başta köpek sandım, sonra kurt olduğunu gördüm. Bana doğru yaklaştı, yanıma geldi. Normalde kurtlar yaklaşmaz. Sonra bir tane değil iki tane olduğunu fark ettim. Videolarını alıp yoluma devam ettim. Benimle tarlaya geldiler. Tarlada bayağı koştu, oynadılar.

Sivas'ta 2 Kurt Etrafını Sardı! Korku Dolu Anlar Kameralara Yansıdı! (3)

Onların nasıl oynadığını, nasıl hızlı olduklarını görme şansım oldu. Tarladan çıktığımda da bir süre takip ettiler. Sonra da kendi yuvalarına döndüler sanırım. Ben onların daha küçük olduğunu düşünüyorum. Meraklarından dolayı yanıma geldiklerini düşünüyorum. Tedirgin olmadım çünkü yaban hayatı ile iç içeyim. Hayvanları çok seviyorum, o yüzden tedirginlik yaşamadım” ifadelerini kullandı.

Sivas'ta 2 Kurt Etrafını Sardı! Korku Dolu Anlar Kameralara Yansıdı! (3)

Kaynak: İHA