Mekke’ye ulaşmak için Paris’ten yola çıkan Mohamed 4 bin 500 kilometrelik yürüyüşün ardından Kayseri’de mola verdi. Mohamed, toplamda 7 bin kilometre yürüyerek hedefi olan Mekke’ye ulaşmak istiyor.

Paris Kabe Hatti (3)

Paris’te bulunan Eyfel Kulesi’nden, Mekke’ye ulaşmak üzere yaya olarak yola çıkan 28 yaşındaki Tunuslu Mohamed Boulabiar, 6 aydır yürüyor. Fransa’nın Paris şehrinden yola çıkarak  4 bin 500 kilometrelik yürüyüşün ardından Kayseri’de 1 günlük mola veren Mohamed, daha sonra Gaziantep’e yürüyerek buradan uçakla Umman’a geçecek.

Paris Kabe Hatti (1)

Mohamed Umman’dan yürüyerek Mekke’ye ulaşarak hac vazifesini yerine getirmeyi planlıyor. Hacca uçakla gitmenin çok kolay olacağını söyleyen Mohamed Boulabiar, o nedenle yürümeyi tercih ettiğini söyledi.

Zorlukları yaşayınca hacdan daha çok haz alınacağını söyleyen Mohamed, “Paris’ten yola çıktım. İstikametim Suudi Arabistan’a yani Mekke’ye ulaşmak.  Atalarımızın yaptığı gibi bende Mekke’ye yürüyerek gitmek istedim. Hacca zaten uçakla gidersek, çok kolay olur ve bu duyguları alamayız.

Kayseri'nin Markaları Dünya Arenasında Zirvede Kayseri'nin Markaları Dünya Arenasında Zirvede

Paris Kabe Hatti (4)

Zorlukları yaşayınca onun hazzını daha çok hissederiz. O nedenle ben böyle bir karar aldım. Bu kadar fazla yürümeye ‘kolay ya da zor’ demem. Bu benim çocukluğumda bir hayalimdi. Yeni ülkeler keşfediyorum.

Paris Eyfel Kulesi’nden buraya kadar 4 bin 500 kilometre yürüdüm. Toplam yürüyüş mesafesi 7 bin kilometre inşallah hepsini tamamlayacağım. Suriye’den geçemeyeceğim için çok üzgünüm.

Hayallerinizin arkasından koşun. Eğer cesur olursanız, eğer güçlü olursanız ve kendinize de inanırsanız her şeyi yapabilirsiniz” şeklinde konuştu.

Editör: Ahmet Bolat