31 Mart Yerel seçimlerinde oy verme işlemi 08.00 saat itibariyle başlayarak 17.00 saatlerinde sona erdi. Yerel seçimlerin yapılmasının ardından Kayseri Yeniden Refah Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Özkırış seçim hakkında duygu ve düşüncelerini belirtti.

'Herkesin Kalbine Girmeye Çalıştık'

Abdullah Özkırış konuya ilişkin, “Öncelikle olarak yaklaşık 4-5 aydır sahalardaydık. Mümkün olduğunca herkese dokunmaya çalıştık, herkesin elini sıkmaya çalıştık, herkesin kalbine girmeye çalıştık. Çok çalıştık. Emek verdik. Tabii ki dokunamadığımız insanlarda olmuştur. Şimdiden onlardan da özür diliyoruz. İnşallah bir sonraki seçimlerde de onların ellerini sıkacağız” dedi.

'Umduğumuzdan da Düşük Aldık'

Özkırış böyle bir sonucun sürpriz olmadığını sürpriz olanın ise umduklarından düşük oy almaları olduğunu belirterek “Çok gayret ettik, koştuk, oylarımız yaklaşık yüzde 3.9’ lardan çok şükür şu an son gelen verilere göre yüzde 22’lerdeyiz. Tahminime göre yüzde 25’le 30 arası bantta bitecek. Kayseri’de güzel bir rüzgar estirdik. İnsanlarımız bizi artık ümit olarak görüyorlar, bizi alternatif olarak görüyorlar, bizi diğer bir seçenek olarak görüyorlar, yaşlısı olsun genci olsun kadını olsun herkes yeniden refah diyor. Böyle bir sonuçta bizim için hiç sürpriz olmadı. Sürpriz olanı da size söyleyeyim umduğumuzdan da düşük aldık” ifadelerini kullandı.

Lacivert Kırmızı Son Dakika Hareketli Instagram Gönderisi 2024 03 31T232405.729 (1)

'Güzel Bir Seçim Atmosferi Olduğunu Gördük'

Bünyan Açık Cezaevi'nde Neler Oluyor? Bu İmzalar Ne İçin Atıldı? Bünyan Açık Cezaevi'nde Neler Oluyor? Bu İmzalar Ne İçin Atıldı?

Yeniden Refah il başkanı Abdullah Turaç da konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Turaç, “Tesellimiz şudur ki nezih bir ortamda olaysız problemsiz sıkıntı yaşamadan güzel bir seçim atmosferi olduğunu gördük. Şu görülmüştür ki yeniden refah partisinin ne kadar beklenen istenen parti olduğu bir kez daha tescil edildi. Ahlaklı belediyeciliğin, milli görüş belediyeciliğinin adaletli ve adil belediyeciliğin ne kadar içerisinde olduğunu ve halkın ne kadar istediğini görmüş olduk” dedi.

'Yahyalı’yı da Milli Görüş Belediyeciliğine Teslim Edeceğiz'

Turaç sözlerinin devamında Yahyalı’da önde olduklarını belirterek, “Yahyalı’ya gideceğiz. Yahyalı’yı da milli görüş belediyeciliğine teslim edeceğiz. O coşkuya da ortak olmanızı isteriz. Resmi olmayan sonuçlara göre Yahyalı yeniden refah partisinde. Tabii İncesu da bizdeydi, hacılarda bizdeydi ama maalesef az bir oyla oralar başka partiye gitmiş görünüyor. Türkiye’yi adil bir düzene getirmek için mücadele edeceğiz gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Editör: Merve Erol