Kaza, 24 Nisan günü saat 14.30 sıralarında Adana’nın Sarıçam ilçesi Balcalı Mahallesi Güney Kampüs yolunda meydana geldi. Dışarıdan evine dönmek isteyen Hatice Sabahi (75), Vedat K.’nin kullandığı 01 J 0364 plakalı özel halk otobüsüne bindi. Otobüs sürücüsü direksiyon başında sigara içtiği sırada otobüs kapısı açık bir şekilde ilerlerken, Sabahi, ulaşım kartını göstermek için oturduğu yerden kalktı. Otobüsün manevra yapmasıyla dengesini kaybeden Sabahi, açık olan kapıdan aşağı düşerek başını asfalta zemine çarptı. İhbar üzerine kaza yerine gelen sağlık ekipleri, Sabahi’yi ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye götürdü. Otobüs sürücü ise gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Hastanede ameliyata alınan 6 çocuk annesi Sabahi’nin beyin kanaması geçirdiği, köprücük ve kürek kemiği ile göğüs kafesinde kırıklar olduğu tespit edildi. Kafatasında biriken kan boşaltılan Sabahi, yoğun bakım ünitesinde entübe edildi. Sabahi’nin emekli öğretmen eşi Cemil Sabahi (74) ile çocukları hastaneye giderek, iyi haberi beklemeye başladı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen sürücü Vedat K. ise çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Adana Otobüs

Eşinin hayati tehlikeyi atlatamadığını anlatan Cemil Sabahi, “Bu apaçık cinayete teşebbüstür. Kapıyı neden açık bırakmış, bilemiyorum. Bir litre az mazot yakmak için mi böyle yapıyorlar? Ayrıca sigara içiyor. İnsan hayatı bu kadar ucuz mu? Adli kontrol verilerek serbest bırakılmış. Eşimin beyin kanaması ameliyatla durduruldu. Uzun süredir de uyutuluyor. Üstelik vücudunda çok sayıda kırık var. Hayati tehlikeyi atlatabilirse kırıklarına bakılacak. Son derece berbat durumdayım” dedi.

Adana Otobüss

Son Dakika… İliç’te Toprak Kayması Oluştu! Arama Kurtarma Çalışmaları Başladı Son Dakika… İliç’te Toprak Kayması Oluştu! Arama Kurtarma Çalışmaları Başladı

Oğlu Selahattin Sabahi (51) , “3 gündür hastanedeyiz, otobüsleri takip ediyorum ve hala kapıları açık geziyorlar. Buna bir son verilmesini istiyorum. Adana’nın bu ciddi sorununun çözülmesi lazım. Bizim canımız yandı, başkasının canı yanmasın. Annemin hayati tehlikesi sürüyor. Kırıkları tedavi edilemiyor. Sürücüden şikâyetçiyiz. Salıverilmesine anlam veremedim” diye konuştu.

Kaynak: İHA