Kayseri'de hem merkez hemde ilçelerde açılan yaz futbol okullarında binlerce öğrenci futbol eğitimi alırken Akkışla'da da yaz futbol okulları büyük ilgi görüyor.

Akkışla Kaymakamlığı Akkışla Belediyesi Akkışla Halk Eğitim Merkezi İşbirliği ile düzenlenen Akkışla Futbol Okulu 7 ile 13 yaş arası çocuklar için 2 Haziran’da başladı. Bu yaş aralığında 45 çocuk eğitim alıyor. 14, 15, 16 ve 17 yaş grupları ise 1 Temmuz’da 25 öğrencinin katılımı ile başladı. Deneyimli Antrenör Nihat Demir’in verdiği futbol kurslarında toplamda 70’in üzerinde öğrenci futbolun temel bilgileri öğreniyor. 

Akkısla Yaz Spor Okulu

Çalışmalar 3 Ay Boyunca Devam Edecek

Kurslarla ilgili bilgiler veren Antrenör Nihat Demir, “Sabah ve öğleden sonra olmak üzere Pazartesi, Çarşamba ve de Cuma günleri yapılan çalışmalarımız üç ay boyunca devam edecek. Akkışla ilçemizde ilk kez yapılan bu Yaz Futbol Kursu’na merkez mahallelerimiz ile birlikte Akin, Alevkışla, Ganişeyh, Gömürgen, Girinci, Gümüşsu, Kululu, Manavuz, Ortaköy, Şen, Uğurlu, Yeni, Yeşil ve de Yukarı Mahallemiz'den yoğun ilgi var.

Akkısla Yaz Spor Okulu2

TFF'nin Yeni Başkanı Belli Oldu! TFF'nin Yeni Başkanı Belli Oldu!

Çocuklarımızın taşımacılığını Akkışla Belediyesi üstlendi. Bütün Akkışlalı hemşerilerimizden çocuklarımıza destek olmasını bekliyoruz. Akkışla Kaymakamı Mehmet Gülseven, Belediye Başkanı Mustafa Dursun, Akkışla Şehit Nevzat Akyol Halk Eğitim Müdürü Davut Özcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Baykara ve Kayseri ASKF Başkanı ve TFF Bölge Müdürü Mutlu Önal’a da büyük desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Son çalışmada yapılan forma dağıtımına katılan Akkışla Belediye Başkanı Mustafa Dursun, çocuklara kek ve meyve suyu dağıtarak çalışmalar hakkında Antrenör Nihat Demir’den bilgi aldı.

Muhabir: İHA