Büyükşehir Meclisi'nde Yeni Dönem Başladı! Yeni Komisyon Üyeleri Belli Oldu? Büyükşehir Meclisi'nde Yeni Dönem Başladı! Yeni Komisyon Üyeleri Belli Oldu?

Asgari Ücretliysen 16 Gün Emekliysen 9.5 Gün Oruç Tutabiliyorsun

Sağlık Bakanlığı'nın oruç tutmak isteyenler için menü önerisinde bulundu. Bu önerinin 4 kişilik bir aile için maliyeti ise 31 bin TL'yi buluyor. Oruç tutmak isteyen bir kişinin bir günlük, iftar, ara öğün ve sahur maliyeti hesaplandı günlük maliyeti 1 kişi için 257 TL'yi buluyor. Dört kişilik ailenin oruç maliyeti ise 1031 TL'ye kadar çıkıyor. Sağlık Bakanlığının ramazan menüsüne uyan asgari ücretliler bu tavsiye unsurunda 16 gün oruç tutabiliyor. Emekli aileler ise 9.5 gün oruç tutabiliyor.

Sağlık Bakanlığının önerisi ise şu şekilde:

Sağlık bakanı Fahrettin Koca'nın önerisiyle sunulan İftar menüsünde orucun zetin ya da hurma su ile açılmasından sonra yemeğe çorba ve salata ile başlanabilir. Etli sebze veya yağsız et yemeği ve zeytinyağlı sebze yemeği salata ve söğüş ve bir porsiyon makarna tüketilebilir dendi. 

Bakanlığın en ucuz ve sağlıklı bir menü olarak önerdiği menüye sosyal medyadan tepkiler ise gecikmedi" Bir asgari asgari ücretli ya da emekli bu menüleri nasıl alabilir" gibi sorular ve tepkilere yol açtı.

Muhabir: Emirhan Karapınar