Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Suudi Arabistan’nın başkenti Riyad’da gerçekleştirilen LEAP Fuarı'nın açılışına katıldı. Bolat, sosyal medya hesabından fuar hakkında bilgi verdi. Dünyanın en çok katılım alan teknoloji etkinliği olduğunu belirten Bolat, “4-7 Mart 2024 tarihleri arasında Riyad Sergi ve Kongre Merkezi'nde, 183 ülkeden 172.000'den fazla katılımcıyı ağırlayan LEAP Fuarı, dünyanın en çok katılım alan teknoloji etkinliği olarak bilinmekle birlikte, ülkemiz şirketleri ile teknoloji ekosisteminin tüm paydaşlarını bir araya getiriyor” diye konuştu.

Leap Fuarı.jpg Haber Içi

Dolar Yıl Sonu Ne Kadar Olacak! İşte Merkez Bankası’nın Tahmini Dolar Yıl Sonu Ne Kadar Olacak! İşte Merkez Bankası’nın Tahmini

Fuar’ın başta Türkiye ve Suudi Arabistan arasındaki inovasyon ve teknoloji alışverişini artırmak olduğunun altını çizen Bakan Bolat, “LEAP Fuar’ı, 600'den fazla startup, 1000'den fazla uzman konuşmacı ve 1.800'den fazla global teknoloji sergileyicisi ile inovasyon ve teknolojinin önemini ortaya koyan bir platform olarak görülmektedir. Fuar’ın başta Türkiye ve Suudi Arabistan arasındaki inovasyon ve teknoloji alışverişini artırmanın yanında şirketlerimizin global alanda markalaşması için iyi bir fırsat olduğunu değerlendirmekteyiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Kurum Bülteni