İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 21 ilde Bilişim Sistemlerini Kullanarak Nitelikli Hırsızlık, Nitelikli Dolandırıcılık ve Çevrimiçi Çocuk Müstehcenliği suçlarına yönelik eş zamanlı olarak Jandarma tarafından düzenlenen “SİBERGÖZ-26” operasyonlarının gerçekleştirildiğini söyledi. Bakan Yerlikaya operasyonlarda 75 şüpheli yakalandığını bildirdi.

Kayseri'de Roma Dönemine Ait Altın Haç Ele Geçirildi! Kayseri'de Roma Dönemine Ait Altın Haç Ele Geçirildi!

Bakan Yerlikaya, “Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Kara Vatan’da olduğu gibi Siber Vatan’da da sanal devriyelerimiz suç ve suçlularla mücadele etmek için 7 gün 24 saat görevlerinin başındadır.”dedi.

Başsavcılık ve Jandarma Genel Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; İstanbul, Kayseri, Tekirdağ, Giresun, Bursa, Gaziantep, Adıyaman, Samsun, Muğla, Ankara, Mersin, Diyarbakır, Malatya, Şanlıurfa, İzmir, Hatay, Denizli, Antalya, Bolu, Kahramanmaraş ve Batman İl Jandarma Komutanlığınca düzenlenen operasyonlarda;

Muğla ve Kayseri İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüklerince yapılan çalışmalar sonucu; sosyal medya uygulamaları üzerinden çocuklara ait müstehcen görüntü ve video paylaşımı yaptıkları tespit edilen 4 şüpheli yakalandı.

Operasyonlar sonucu çok sayıda ruhsatsız tabanca ve av tüfeği 41 adet telefon 6 adet bilgisayar, SIM kart, taşınabilir bellek ve banka/kredi kartına el konuldu.

Editör: Ahmet Bolat