Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Adıyaman'da depremzedelere seslendi ve bir ricada bulundu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu milletin dik duruşunu bütün dünyaya gösterdi. Bu milleti temsil eden Cumhurbaşkanımız, dışarıda şimdi itibarla karşılanıyor. Cumhurbaşkanımızla yurt dışına çıktığımızda herkes ondan randevu istiyor.” diye konuştu.

Düşmanlarımızın bizden ödleri kopuyor

Bakan Mehmet Özhaseki, “Burası mazlumların sığınma coğrafyası. Bayrağımız dalgalanıyor, ezanımız okunuyor. Gittikçe büyüyoruz ve güçleniyoruz. Dostlarımıza güven veriyoruz. Düşmanlarımızın bizden ödleri kopuyor. Üzerinde oyun oynanan bir millet değiliz. Oyun kurucu bir millet olduk.” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı'nda Pınarbaşı Tartışması! Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı'nda Pınarbaşı Tartışması!

Gece Gündüz Demeden Çalışıyoruz

Bakan Mehmet Özhaseki, “Gece gündüz çalıştılar. Ellerinden geleni yaptılar. Ama bir de o dönemde nüfusları milyonlarca olduğu halde, ellerindeki imkanlar sınırsız olduğu halde buralara sadece özel jetlerle gelip gazeteci ordusuyla selfie çekip, dönüp gittiler. Onlar deprem turistleriydi.” şeklinde konuştu. Bu millete sevdalı olduklarını kaydeden Bakan Özhaseki, “Biz tarihimize karşı, medeniyetimize karşı borcumuz olduğuna inanıyoruz. O yüzdendir ki gece, gündüz demeden deli gibi çalışıyoruz. Dur durak bilmiyoruz. O günden beri de hiç durmadan çalıştık.” 

Depremzzede Adıyaman

76 Bin Deprem Konutu Teslim Edildi

307 bin şantiyede inşaatların hızla devam ettiğini belirten Bakan Mehmet Özhaseki, “400 bin civarında hak sahibi var. Türkiye genelinde 76 bin deprem konutunu teslim ettik. Her ay 10 bin, 15 bin ev vermeye de devam edeceğiz.” dedi. Bakan Özhaseki, Adıyaman’da da 45 bin civarında inşaata başladıklarını belirtti.

Bakan Özhaseki Depremzedelerden Ne İstedi?

Bakan Mehmet Özhaseki ilk günden beri verdiği bütün sözlerin arkasında olduğunu belirterek, “Sizlerden istirhamım, ne olur benim elimi kolumu kırmayın. Ben buraya hizmet etmek istiyorum. Ben evlerinizi onarmak istiyorum. Şehrimizi yeniden ayağa kaldırmak istiyorum. Bu iş, hizmet işi. Sizlere söz veriyorum. Burada bütün imkanlarımızla, elimizden ne geliyorsa yapacağız. Hiç endişeniz olmasın.” dedi.

Muhabir: KURUM BÜLTENİ