Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki,inşaat sektörü temsilcileri ve müteahhitlerle bir araya geldi. Özhaseki, müteahhitlere uyarılarda bulundu. 

Türkiye’nin deprem ülkesi olduğunu belirten Bakan Mehmet Özhaseki, “O binalarımızın içinde 200-300 kişi oturuyor. İçlerinde evlatlarımız, eşlerimiz, ailemiz var. ‘2 torba çimento atılmasa ne olur, bu betonun kalitesi şöyle olsa ne olur, bir kattan bir şey olmaz’ demeyelim. Yapacağımız işleri sıfır toleransla yapacağız. Başka çaresi yok.” diye konuştu.

Bakan Mehmet Özhaseki, Trabzon’da inşaat sektörü temsilcileri ve müteahhitler ile bir araya geldi.

Türkiye’de 500'e yakın fay hattı olduğunu belirten Bakan Özhaseki, “Son yüzyılda gerek ana karamızda, gerekse de denizlerde 6 ve üzerinde şiddette yıkıcı diye tarif edebileceğimiz deprem sayısı 231. Yani her  sene bir yıkıcı deprem var. Şu anda Türkiye'de 500’e yakın hareketli fay hattı var. Nerede, hangi tarihte nasıl bir şiddette kırılacağını kimse tahmin edemiyor. Bu yüzden adeta bir seferberlik ilan ettik ve çalışıyoruz.” dedi.

Büyükşehir Meclisi'nde Yeni Dönem Başladı! Yeni Komisyon Üyeleri Belli Oldu? Büyükşehir Meclisi'nde Yeni Dönem Başladı! Yeni Komisyon Üyeleri Belli Oldu?

'Yapacağımız İşleri Sıfır Toleranslı Yapacağız'

Önümüzdeki günlerde İstanbul'da 600 bin kadar konutu dönüştürmeye başlayacaklarını dile getiren Bakan Özhaseki, “Sonra Anadolu'nun birçok ilinde; her ilde 10 bin, 30 bin, 50 bin, 100 bin konut değiştirmek durumundayız. Depreme karşı hazırlıklı olacaksak böyle oluruz. Müteahhitlik grubundaki arkadaşlarımızla birlikte Türkiye'yi ayağa kaldırabiliriz. Bunun için de inşaatlarımızı sıfır toleransla yapalım.

O binalarımızın içinde 200-300 kişi oturuyor. İçlerinde evlatlarımız, eşlerimiz, ailemiz var. ‘2 torba çimento atılmasa ne olur, bu betonun kalitesi şöyle olsa ne olur, bir kattan bir şey olmaz’ demeyelim. Arkadaşlar ondan sonra dizimize vuruyoruz. Hep beraber ağlıyoruz. Yapacağımız işleri sıfır toleransla yapacağız. Başka çaresi yok.” diyerek sözlerini tamamladı.

Muhabir: KURUM BÜLTENİ