Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Çok merak edilen EYT ile ilgili dikkat çekecek açıklamalarda bulundu. Önümüzdeki yıllarda EYT’den kaç kişi yararlanacak? Bununla ilgili çalışma var mı Bakan Işıkhan, yanıtladı.

Döviz Kurunda Artış! Kayseri’de Döviz Ne Kadar Oldu? (15 Haziran) Döviz Kurunda Artış! Kayseri’de Döviz Ne Kadar Oldu? (15 Haziran)

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Emeklilikte Yaşa Takılanlar’da (EYT) hakkında son durumu açıkladı. Bakan Işıkhan, sistemde 2.5 milyon vatandaşın daha EYT’li olmak için beklediğini söyledi. Bakan Işıkhan, “EYT kapsamında yaklaşık 2 milyona yakın vatandaşımız emekli oldu. Yaklaşık 2.5 milyon vatandaşımızın da 5 yılda sisteme girmesini bekliyoruz. Şu anda da EYT kapsamında emekli olup çalışmaya devam eden 1 milyon kişi var” ifadelerini kullandı.

Emeklilere Özel!
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, emekliler için özel olarak düzenlenen ve bir çok farklı hizmetten indirimli olarak yararlanma imkanı sunan  yerli ödeme sistemi Troy için de açıklamalarda bulundu. 
Emekliler için marketlerle anlaşmalar yapıldığını vurgulayan Işıkhan, “Ayrıca yerli ve milli ödeme sistemimiz olan Troy ile ve bankalarla yaptığımız protokol çerçevesinde, emekli kartları aracılığıyla fatura ödemelerinde, eczane ve market harcamalarında belirlenen üst limit dahilinde, giyim mağazalarında indirimler tanımlanacak” açıklamalarını yaptı.

Kaynak: haber merkezi