Geçtiğimiz hafta gerçekleşen MHP TBMM Grup Toplantısı’nda konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘Türkiye Milleti’ ifadesi gündem olmuştu. Bir çok isim MHP liderinin sözlerini paylaşarak tepki gösterdi. 

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy ise yapılan eleştirilere adeta ateş püskürdü. ‘Şuursuz adamlar’ diyerek sert çıkan Baki Ersoy, o isimleri tek tek saydı. 
Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla o isimlere tepki gösteren Kayseri Milletvekili’nin paylaşımı şu şekilde; “Ümit Özdağ, Ahmet Yılmaz, Öztürk Yılmaz, Ahat Andican, İsmail Dükelgibi Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde PKK’nın siyasi uzantısı Yeşil Sol ile oyunu Kemal Kılıçdaroğlu için sandıkta birleştirmiş hafızasız ve şuursuz adamlar, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin dil sürçmesi ile söylediği "Türkiye Milleti" sözü üzerinden Türklük naraları atıyorlar” dedi.

Baki Ersoy Devlet Bahçeli

Meral Akşener İddialar Sonrası Sessizliğini Bozdu: Tümüyle Gerçek Dışıdır! Meral Akşener İddialar Sonrası Sessizliğini Bozdu: Tümüyle Gerçek Dışıdır!

Konuşma metnine bakmadıklarını ifade eden Baki Ersoy MHP ve Devlet Bahçeli düşmanlığı yapıyorlar diyerek sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Utanmaları olsa zaten konuşma metnine bakarlar ve o konuşma esnasında neler söylediğini idrak edelerdi. Onlarda da aynı Halk Tv takıntısı olduğu için sadece “MHP ve Devlet Bahçeli”düşmanlığından yola çıkarak “Laf olsun torba dolsun” misali ortalığa döküldüler” açıklamalarını yaptı.

Kaynak: Özel Haber