Başkan Büyükkılıç, yeni 5 yıl içerisinde önemli projeleri hayata geçireceklerini ve Şehir Hastanesi ve Beyazşehir’de çocuk kreşi açacaklarının müjdesini verdi. Büyükkılıç, Kayseri’de çocukların oyun, müzik gibi farklı çalışmalara katılabileceği Fuat Attaroğlu Çocuk Kütüphanesi’ni açtıklarını ve Büyükşehir Belediyesi’nin kütüphanelerinde de çocuk bölümlerinin de olduğunu hatırlattı.

Nitelikli ve donanımlı nesiller yetiştirmenin önemine dikkat çeken Büyükkılıç şunları söyledi: “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın hem zihinsel gelişimi hem de keyifli vakit geçirebilmeleri amacıyla birçok projeyi hayata geçirdik. Nitelikli, donanımlı, eğitimli nesiller yetiştirmek olmazsa olmazlarımızın her zaman arasında yer alıyor.

Kreşş

Astım Olan Genç Kız Hastalığı Nasıl Yendi? Astım Olan Genç Kız Hastalığı Nasıl Yendi?

 O nedenle yeni nesli eğitmeye yöneltmek, bilgilendirmeye gayret etmek en büyük amacımız. İlim irfan şehrimiz, âlimler ve evliyalar şehrimiz Kayseri’mizin bu güzel fonksiyonuna, bu anlamlı misyonuna uygun olarak şükürler olsun şehrimizi her kesime yönelik olarak kütüphanelerle, okullarla, müzelerle, kültür merkezleri ile donatıyor, yeni nesle yönelik çağın ihtiyaçlarına uygun olarak gerekli alt yapıyı sunmaya özen gösteriyoruz.”

Büyükkılıç, yeni dönemde çocuk kreşlerini hayata geçireceklerini ifade ederek; "Çocukların fiziksel ve sosyal gelişimi için profesyoneller tarafından ayrıntılı programların yürütüleceği Şehir Hastanesi bölgesi ve Beyazşehir semtinde çocuk kreşi açacağız inşallah.

Kreş Başkan

‘Ağaç yaşken eğilir’ sözüne uygun olarak, yaptığımız çalışmalar kapsamında yavrularımızın eğitimi, öğretimi ve gelişmesi için projelerimiz devam edecek. Bu projemizle çalışan annelerimizi de çok rahatlatacağız. Çalışan annelere nefes olacağız. Çocukların gelişimlerine katkı sağlayacak eğitimler verilecek. Her zaman söylüyoruz. Mirasımıza evlatlarımız sahip çıkacak. Bu yüzden en özel ve önemli projeleri öncelikle onlar için yapacağız” diye konuştu.

Editör: Ülkü Şimşek