Hizmet İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığımızın yetkili olduğu Kayseri Büyükşehir Belediyesi, KASKİ Genel Müdürlüğü, Melikgazi, Kocasinan, Talas belediyelerinde çalışan kadrolu işçilerle ilgili toplu iş sözleşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imza altına alındı.

Bu konu üzerine açıklamalar yapan Serhat Çelik, “Toplu iş sözleşmesi sürecinde katkılarından desteklerinden dolayı başta Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız  Memduh Büyükkılıç’a, Melikgazi, Kocasinan ve Talas belediye başkanlarımıza teşekkür ediyoruz.  Ayrıca 13 ilçemizde de süresi gelen yerlerde toplu iş sözleşmeleri ve yanında ek protokoller imza altına aldık. Tüm ilçe belediye başkanlarımıza da şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Yurt Dışı Fiyat Farkı İddiasına Kumtel'den Açıklama! Yurt Dışı Fiyat Farkı İddiasına Kumtel'den Açıklama!

Yapılacak ek protokoller için seçim öncesi fırsatçılık yapmadıklarını, işçilerin sosyal hakları çok çalışarak hak ettiklerini belirten başkan Çelik, “2024 yılının başından beri bütün kamu kurumları ek protokoller yaptı. Belediyeler içerisinde Gaziantep, Bursa, Kocaeli, ,Ordu Samsun, Ankara, İstanbul gibi büyükşehir belediyeleri; Nevşehir, Yozgat, Sivas, Bolu gibi il belediyeleri ve Kayseri’nin 13 ilçe belediyesinde de ek protokoller imza altı aldık.

Kayseri Büyükşehir ve Merkez İlçe Belediyelerde çalışan işçiler belirttiğimiz Büyükşehir, il ve ilçelerin çalışanları “bu ücret ve sosyal hakları hak ediyorlar da biz mi haketmiyoruz. Pandemide insanlar evinden çıkamazken belediye hizmetlerinin aksamaması için canımızı hiçe sayarak çalıştık.

Deprem felaketinde 11 ilde yararların sarılması için insan üzeri gayret gösterdik. Başkanlarımızın en azından bunu takdir etmelerini bekliyoruz” diyorlar. Bizler de üyelerimizin bu haklı taleplerini sendika olarak işverenlerimize iletiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA