İzmir'de devam etmekte olan Balkan Büyükler Şampiyonası'nda Kayserili Burcu Subatan Balkan Şampiyonu olarak altın madalyanın sahibi oldu.

21 ülkeden 400 sporcunun mücadele ettiği Balkan Şampiyonasında 3000 m koşan sporcu Burcu Subatan 9:09.80'lik derecesiyle altın madalyanın sahibi oldu. Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, altın madalyayı kazanan Burcu Subatan ve Antrenörü Bahar Doğan'ı tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Balkan Sampiyonu1166

Spor Camiası Yasta! Kayserili Antrenör Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti Spor Camiası Yasta! Kayserili Antrenör Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti

Başörtüsü yasağı kararına tepki göstermişti

Geçtiğimiz yıl Kayseri'de antrenman yapan Milli atlet Burcu Subatan, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nda Fransız sporcular için alınan başörtüsü yasağı kararına tepki göstermişti. Burcu Subatan, Fransa Spor Bakanı Amelie Oudea Castera'nın başkent Paris'te 26 Temmuz-11 Ağustos 2024'te düzenlenecek Olimpiyat Oyunları'nda Fransız sporcuların başörtüsü takamayacağı açıklamasına tepki göstererek, 12 yıldır atletizm branşında mücadele ettiğini, 8 senedir de tesettürlü olarak bu sporu sürdürdüğünü ifade etmişti. 

Muhabir: İHA