Kayserispor'un genç Teknik Direktörü Burak Yılmaz, EURO 2024 Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'nin Portekiz'e 3-0 mağlup olduğu maçın ardından sosyal medya hesaplarından bir gönderi paylaştı. Maç sonucuyla ilgili tartışmalar ve eleştiriler gündemdeyken Yılmaz, milli takımın morallerinin bozulduğuna vurgu yaptı.

Burak Yılmazdfd (1)

Kayseri'de Sahaya İniyorlar! Hollanda Ekibiyle Karşılaşacaklar Kayseri'de Sahaya İniyorlar! Hollanda Ekibiyle Karşılaşacaklar

Türkiye'nin teknik direktörü Vincenzo Montella, maç öncesinde yaptığı kadro planlaması nedeniyle ağır eleştirilere maruz kaldı. Özellikle Gürcistan maçına göre büyük değişikliklerle sahaya çıkılması ve bazı önemli futbolcuların kadroda yer almaması taraftarların ve yorumcuların tepkisine yol açtı. Sosyal medya platformları, milli takımın performansı ve Montella'nın tercihleriyle dolup taştı. Özellikle Samet Akaydın ve Altay Bayındır'ın hataları da futbol otoritelerinden eleştiriler aldı.

Burak Yılmaz: Acımasız Eleştiriler Anlamsız

Kayserispor'un teknik direktörü ve Milli Takımın eski kaptanı Burak Yılmaz, maç sonrası yapılan acımasız eleştirilere karşı çıkarak, eleştirilerin yerinde olmadığını belirtti. Yılmaz, turnuvanın henüz devam ettiğine ve takımın moralinin bozulmaması gerektiğine dikkat çekti. Burak Yılmaz" Çok genç,potansiyelli,pırıl pırıl bir oyuncu grubuna sahibiz. Hatalar bu oyunun parçası. Gereken dersler çıkarılır devam eden turnuvada acımasız eleştiriler kimsenin bir işine yaramayacak Bizim Çocuklara güvenelim destek olalım" dedi.

Adsız (1200 X 705 Piksel) (65)

Kaynak: ÖZEL HABER