Filenin Sultanları ile ABD karşılaşmasında TRT Spor’da canlı verilen maç görüntülerinde kaza meydana geldi. Kazada dekoltesi görünen kadın kısa sürede gündem oldu. 2. Sulh Ceza Hakimliği görüntülerle ilgili karar açıkladı.

Filenin Sultanları'nın Teksas'ta Amerika Kadın Voleybol Takımına karşı oynadığı maç esnasında büyük bir heyecan yaşayan kadın taraftar sevinçle zıplarken canlı yayın kazasına uğradı. Görüntülerde talihsiz kadının göğüslerinin göründüğü anlar TRT Spor'un canlı yayınında yer aldı. Olay, kısa sürede sosyal medyada gündem oldu ve çeşitli platformlarda paylaşıldı.

TRT, konu hakkında resmi açıklamalarda bulundu. 

Açıklamalarda, ‘A Milli Kadın Voleybol Takımımızın FIVB Milletler Ligi’ndeki (VNL) 8. maçında ev sahibi ABD ile oynadığı karşılaşmanın canlı yayınında ekranlara istenmeyen bir görüntü gelmiştir. Bu rahatsız edici durum, farklı mecralarda ve yanlış bir algı eşliğinde kurumumuz ile ilişkilendirilmiştir. Kamuoyunun bilmesini isteriz ki maçın çekimlerini ve rejisini ev sahibi ABD’li yayın kuruluşu gerçekleştirmiştir. TRT Spor ve maçı yayınlayan tüm yayın mecraları ABD’li yayın kuruluşunun anlık ilettiği görüntüleri müdahale imkanı olmaksızın ekrana yansıtmıştır. Dolayısıyla yayın politikamıza tamamen ters olan bu görüntü, ABD’li yayın kuruluşu kaynaklıdır ve bu durumdan duyulan rahatsızlık da karşı tarafa iletilmiştir. TRT, Türkiye’nin kamu yayıncısı sıfatı ve sorumluluğuyla bundan sonra da Türk sporunun güçlü bir destekçisi olmaya devam edecektir. Bu vesileyle Filenin Sultanları’na, 11-16 Haziran tarihlerinde Hong Kong’da oynayacağı ve TRT ekranlarında canlı yayınlanacak Tayland, Dominik Cumhuriytei, Çin ve Brezilya karşılaşmalarında üstün başarılar diliyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyururuz’ dedi.

Erişim Engeli Getirildi!

Kayserililere Yaz Müjdesi! Kayıtlar Başladı Kayserililere Yaz Müjdesi! Kayıtlar Başladı

Erişim engeli haberlerini sosyal medyadan duyuran Free Web Turkey, X isimli sosyal medya platformundan paylaşımda bulunarak erişim engeli kararı getirildiğini duyurdu. Paylaşımda şu ifadeler kullanıldı,
‘Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın ABD Kadın Milli Voleybol Takımı'yla oynadığı maçta bir Türkiye taraftarının kameralara yansıyan görüntüleriyle ilgili haberlere Tekirdağ 2. Sulh Ceza Hakimliğinin 5 Haziran tarihli kararıyla erişim engeli getirildi’
 

Kaynak: ÖZEL HABER