Bağcılarda Ensar Avuç isimli bir şahıs başına aldığı darbe sonucunda ölen kadını önce poşetlere sardı daha sonra da 10 gün cesetle aynı evde yaşadı. 

Cesedi Poşetlere Sarıp Odaya Bıraktı

Yeni Mahallede 4 katlı bir apartmanın bodrum katında oturan Ensar Avuç (60), 3 ay önce Bağcılar'da Songül Kurt (48) ile tanıştı. Kurt, kısa zaman sonra Ensar Avuç'un evinde yaşamaya başladı.

İddiaya göre, bir süre önce Songül Kurt başına neden olduğu bilinmeyen bir darbe alması sonucunda hayatını kaybetti. Olay sonrası paniğe kapılan Ensar Avuç, cesedi poşetlere sardı ve evin bir odasına bıraktı.

Beyaz Minimalist Ekonomi Haberleri Instagram Gönderisi (15) (1)

Polise İhbarda Bulundu

10 gün boyunca cesetle aynı evde yaşayan Avuç'un evine misafir olarak gelen 2 kişi, poşetlere sarılı cesedi gördü. Bu olay sonrasında evden ayrılan kişiler başka bir arkadaşına durumu anlattı. Durumu anlattıkları kadın, duyduklarını 10 Şubat Pazar günü polise söyleyerek ihbarda bulundu.

Polisler Baskın Yaparak Cesede Ulaştı

Polis ekipleri, ihbar üzerine eve baskın düzenledi. Ekipler, baskın sonucunda evde poşetlere sarılı halde kadın cesedi ile karşılaştı. Kadının cesedi incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Adli Tıpta yapılan incelemede kadının başına aldığı darbe sonucu hayatını kaybettiği belirlendi.

Gözaltına Alındı

Polis ekipleri, Ensar Avuç'u ve evine misafir olarak gelen 2 kişiyi gözaltına aldı.  

Hunat Cinayeti Firari Katil Zanlısı Kırmızı Bültenle Aranıyor! Hunat Cinayeti Firari Katil Zanlısı Kırmızı Bültenle Aranıyor!

Avuç’un verdiği ifadede Songül Kurt'un kafasını sehpaya çarptıktan sonra hayatını kaybettiğini ve korktuğu için polisi aramadığını söylediği öğrenildi.

Olayla ilgili konuşan Mahalleli Abdülaziz Akıncı, "Bir kadın ile bir erkek evde beraber yaşıyormuş. Kadın ölmüş, komşular cesedin kokusunun geldiğini söylemiş. Polisler gelmiş" diye konuştu.

Kaynak: DHA