Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde CHP Lideri Özgür Özel Bayram İkramiyesi ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Özel, bayram ikramiyesini 1 asgari ücrete, yani 17 bin TL'ye çıkarmasını öneriyoruz” dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Adana Büyükşehir Belediyesi taş binası önünde vatandaşlar bir araya geldi. Burada yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde İktidara seslendi. Özgür Özel, emeklileri mutlu edecek açıklamalar yaptı.

Hayali Depremlerle Kayseri’yi Yıkacaklar! Hayali Depremlerle Kayseri’yi Yıkacaklar!

Özgür Özel, burada yaptığı açıklamada, "Buradan hükümete ve iktidara sesleniyorum. Önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geleceğiz. Bana değil millete bir müjde vermesini, bayram ikramiyesini 1 asgari ücrete, yani 17 bin TL'ye çıkarmasını öneriyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak her birinizin sesini ayrı ayrı duyuyoruz" diye konuştu.

Paradan ve Fiyatlardan Bir Sıfır Atacağız

Ak Parti İktidarını eleştiren CHP Lideri Özgür Özel, "Onlar gibi 6 sıfırı hem ekmekten hem maaştan atmayacağız. Biz sıfırı atarken maaşlardan değil; elektrikten, sudan, ekmekten, gübreden, mazottan, fiyatlardan atacağız. Çok değil bir sıfır atmaya geliyoruz. O bir sıfırı atarak alım gücünüzü 10 yılda 10 kat artıracağız.

Maaştan sıfır atmadan mallardan sıfır atmanın yolu Avrupa Birliği yoludur. O yol muasır medeniyetler yoludur. O yol yılda 55 bin dolar milli gelirin yoludur. Söz veriyoruz, milli geliri artıracağız. Çok kazanandan çok, az kazanandan az alacağız. Garibana ilişmeyeceğiz, onları doyuracağız. Söz veriyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Muhabir: İHA