Kayseri'de 11 Mahallenin Sefer Saatleri Değişti! İşte Güncel Saatler! Kayseri'de 11 Mahallenin Sefer Saatleri Değişti! İşte Güncel Saatler!

Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde YSK kararı ile yenilenen seçimlerde oy kullanma işlemi biterken, Türkiye’nin gözü Pınarbaşı’da açıklanacak seçimlerde. Cumhur İttifakı ve CHP cephesi adaylarını desteklemek için Pınarbaşı’daydı. 

CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, Pınarbaşı’da dikkat çekecek açıklamalarda bulundu. Deniz Postası TV’ye konuşan Genç, seçimi değerlendirerek; “Bugün de çok güzel bir hava var. Pınarbaşı halkı da çok sağduyulu bir şekilde sandıklara gidiyorlar, oylarını kullanıyorlar. Ben sabah çok erken saatlerde Uzunyayla tarafındaki köylerdeydim. Orada da insanlar sandıklara gitmeye başlamıştı, oylarını kullanıyorlar. Daha sonra geldiğimde Pazarören köylerini ziyaret ettim ve merkezdeki mahalleleri ziyaret ettim. Çok sağduyulu bir şekilde oylarını kullanıyorlar. Herhangi bir sıkıntı yok” dedi.

Gergin Bir Hava Varmış Gibi Yansıttılar!
Aşkın Genç, Pınarbaşı’da atmosferin gergin olduğu haberlerinin yanlış olduğunu ifade ederek; “Dışarıdan çok gergin bir hava varmış gibi gösteriliyor ama Pınarbaşı, yüzyıllardır Avşar'ıyla, Çerkez'iyle, Kürt'üyle, Türk'üyle, muhaciriyle bir arada bir ilçe. Hiçbir sorun da yaşanmadı bugüne kadar. 

Aşkın Genç (1)

Pınarbaşı'nın 60 Günü Kayboldu!
İlçede yaşanan seçim sürecini değerlendiren CHP’li Genç, “Keşke 31 Mart'taki olaylar da olmasaydı, o gün bitmiş olsaydı, mazbatamızı alıp hizmetimize başlasaydık. Şimdi bizim tüm belediyelerimiz görevlerine başladılar. Türkiye'nin her tarafında 412 belediye hizmetlerine başladılar 2 aydır. Biz ne yazık ki hala seçimle uğraşıyoruz. Pınarbaşı'nın 60 günü kayboldu. Ama İnşallah bugün Pınarbaşılı hemşehrilerim, Pınarbaşılı seçmenlerim sandıkta kendi iradelerini gösteriyorlar ve iradelerine sahip çıkıyorlar. 

İnşallah kazanan tarafta bizler olacağız. Aslında kazanan da tüm Pınarbaşı olacak, Pınarbaşılılar olacak. Ve bu seçim unutulacak. Ben gönül rahatlığıyla bunu ifade edebilirim. İnşallah seçimlerden sonra da Pınarbaşı'da çok güzel çalışmalar yapacağız. Siz biliyorsunuz, bakın iki ayda biz Pınarbaşı'nı nasıl tanıttık? Hem Türkiye'ye hem dünyaya. Daha oturmadan koltuğa. İnşallah mazbatamızı aldıktan sonra neler yapabileceğimizi hep birlikte göreceksiniz. Ben tekrar Pınarbaşı'nın seçmenlerine, Pınarbaşılı hemşehrilerime, tüm Kayserili hemşehrilerime sevgilerimi, selamlarımı gönderiyorum sizler vasıtasıyla. Sağ olun” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Özel Haber