Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde gerçekleşen yerel seçimler sonrası CHP Pınarbaşı Belediye meclis üyesi aday adayı Şerafettin Bahadır, Pınarbaşı eski Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu’nun kardeşi Ejder Uuznluoğlu ve yeğeni Mehmet Uzunluoğlu tarafından aracının önü kesilmişti. Önce darp edilen Bahadır, daha sonra ayağından vurulmuştu.

Yaşanan olayda ağır yaralanan Şerafettin Bahadır’ın, 21 gündür Kayseri Şehir Hastanesi’nde tedavisi devam ediyor. Yoğun bakımda olan Bahadır, dün ilk kez gözlerini açtı. Yaşanan olayın ardından gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

'Suç Duyurusunda Bulunma Gerekliliği Hasıl Olmuştur'

Suriyelilerin Araç Satışı İkinci El Piyasasını Etkiledi Mi? İşte Cevabı Suriyelilerin Araç Satışı İkinci El Piyasasını Etkiledi Mi? İşte Cevabı

Bu kapsamda darp edilen ve ardından ayağından vurulan Şerafettin Bahadır’ın avukatı Emre Ayan açıklamalarda bulundu. Ayan açıklamasında, “ 21 Haziran’da Pınarbaşı ilçesinde müvekkilim Şerafettin Bahadır’ın planlı bir şekilde canına kast edilmesiyle ilgili olarak başvuru ve talebimiz üzerine bugün itibari ile savcılık soruşturma dosyasına gizlilik kararı verilmiş olup ayrıca, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy ve önceki dönem Pınarbaşı Belediye Bakanı Menduh Uzunluoğlu haklarında taammüden öldürmeye azmettirme suçlarından ulaştığımız deliller ve oluşan yoğun şüphe üzerine suç duyurusunda bulunma gerekliliği hasıl olmuştur. Kamuoyuna saygılarımla arz ederim” ifadelerini kullandı.  

Kaynak: Özel Haber