CHP Kayseri İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenlendi. Düzenlenen basın toplantısına CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Zeybek, CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, CHP Pınarbaşı Belediye Başkan Adayı Deniz Yağan, ve partililer katıldı.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Zeybek, “CHP 31 Mart’ta yapılan seçimlerde toplam 412 seçim çevresinde birinci parti oldu. Bunlardan iki tanesinde seçimler yenileniyor. Bu seçimlerde biz, Türkiye’de toplam 66 milyon insan Büyükşehir de yaşıyor biz 44 milyonunun hizmetini yapıyoruz. Her şey 31 Mart gecesi milletin sandığa attığı iradeyle şekillenmiyor. Aksu’da 1 oyla kaybettik YSK iptal etmedi, ama bizim Pınarbaşı’nda seçimi iptal etti. Seçim kuruluna karşı hakaretlere rağmen YSK yanlış karara imza atmıştır. Milletin oy verip sandıktan çıkan sonucu tanımazsa, masanın ayaklarından birini kırmış olursunuz. Biz 31 Mart’ta Türkiye’nin birinci partisi olduk. Özgür Özel’in tüm Kayserili vatandaşlarımıza ilettiği mesaj ‘Biz Pınarbaşı’nda oyları arttıracağız, vermeyenlerinde oylarını alarak yeniden Deniz Yağan’ı Başkan yapacağız’ dedi. Son günlerde görüyorsunuz CHP tarafından alınan bu belediyelerde yaşanan olayları görüyorsunuz” şeklinde konuştu.

‘Halka Dönük Yatırımlar Yapılmamış’

Kayseri’de O Parti Topyekün İstifa Etti! Kayseri’de O Parti Topyekün İstifa Etti!

Konuşmasına devam eden Zeybek, “Kazandığımız belediyelerin envanterini bize bildiriniz dedik. Halka dönük yatırımlar yapılmamış. Ama akrabalarına, yandaşlarına en lüks araçlar alınmış, gezilmiş, harcanmış, israf etmişler. Borca değil üretime dayalı bir yeni yönetim anlayışını toplumun önüne çıkarıyoruz. CHP’nin hedefi açık ve nettir. Biz Kayseri’nin tamamını kazanmada iddialıyız. CHP için Kayseri artık bir hedeftir. Bu iktidarın artık millete vereceği bir şey kalmamıştır. Temsil yeteneğini kaybetmiştir. Sözlerinin arkasında durmayan bu iktidarın artık millete vereceği bir şey kalmamıştır. Pınarbaşı’nda 1 Mayıs’tan sonra biz buraya düzenli olarak geleceğiz, Milletvekillerimizi burada göreceksiniz. Yalnız değilsiniz, CHP tüm örgütleriyle Pınarbaşı’nın yanında olacaktır. Her türlü desteği vereceğiz. Kayseri deki 4 belediyeyi ziyaret edeceğiz. Üretimden koparılmış kırsal mahalleleri de ziyaret edeceğiz. İşimiz gücümüz Pınarbaşı diyoruz, yanlarındayız. Başarılar diliyorum. Teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Özel Haber