Adana'da sulama kanalına atlayan çocukların akrobatik hareketleri dikkat çekti. Sıcaktan bunalan çocuklar, takla atarak kanala atladı ve "Biz kimseden korkmayız. Yüzmeyi bilmeyenler boğuluyor" dedi.

Adana'da tarihin en sıcak haziran ayı yaşanırken, sıcaklıklar yaklaşık olarak 50 dereceyi buldu. Yüreğir ilçesinde bulunan sulama kanalı, nemle birlikte hissedilen sıcaklıktan kaçan çocukların uğrak noktası oldu. Kanala giren çocuklar, serinlemek için yüzdü. Bazı çocuklar ise yüzmeden önce kanal üzerindeki köprüden akrobatik hareketler yaparak suya atladı. Attıkları taklalar, izleyenlerde heyecan yarattı.

Tyu67 (1)

Kanalda yüzerken boğulma riskiyle karşı karşıya olmadıklarını dile getiren çocuklar, köprüden atlayışlarının keyifli olduğunu belirterek, "Biz de Adana'nın havayollarıyız" şeklinde konuştular.

Yüzmeyi Bilen Boğulmaz!
Yıllardır kanallarda yüzdüklerini söyleyen Mustafa Aslan, "Biz Adanalıyız. Ne yapalım? Yüzüyoruz. Adana 50 derece, yanıyor buralar. Tehlike bizim adımız. Biz Adanalıyız. Biz kimseden korkmayız. Yüzmeyi bilmeyenler boğuluyor. Herkes yüzüyor, yüzmeyi bilen boğulmaz. Havuzdan daha iyi. Bir havuza giriyoruz 50-60 kişi. Buradaki akıntı suyu en azından daha temiz" diye konuştu.

Ev Klimalarını Otomobillere Takıyorlar! Ev Klimalarını Otomobillere Takıyorlar!

Adananaanna (1)
Belediyelere havuz çağrısında bulunan çocuklardan Ahmet Demir ise, "Adana sıcak, yanıyoruz. 6 yıldır yüzüyorum. Yüzmeyi bilmeyenler boğuluyor. Kaç kere çocuk kurtardılar. Havuzlar pahalı, belediye yaparsa gideriz ve çok seviniriz. Arkadaşlarımız boğuluyor, ölüyor ama yüzmeyi bilen boğulmaz ki. Türk Hava Yolları varsa biz de Adana havayollarıyız" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İha