Sarıyer'de yaşanan gizemli olayda, Belgrad Ormanı içinde bulunan bir çeşmeden su almak için giden insanlar çöp konteynerinin üzerine yazılmış bir notu fark etti.

Koyu Mavi Kırmızı Beyaz Jenerik Haber Genel Haber Logo (12) (1)

‘Ceset Aşağıda’

Olay, dün saat 14.00 sıralarında Bahçeköy Hunca mevkiinde meydana geldi. Belgrad ormanında su almak için yürüyen insanlar, yol kenarındaki bir çöp konteynerinin üzerinde yazan 'Ceset aşağıda ceset' notunu gördüler. 

Olay Yerinde Aramalar Yapıldı

Notu okuyanlar durumu polise bildirdi. İhbar üzerine bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Haber verilmesi üzerine bölgeye gelen polisler ormanlık alanda aramalar yapmaya başladı.

Erkek Cesedi Bulundu

Yapılan aramalarda konteynerden yaklaşık 300 metre aşağıda üzerinde kimliği olmayan ve tanınmaz halde bir erkek cesedi bulundu. 

Ceset Buluduğu Yerden Çıkarılamadı

Bölgeye gelen olay yeri inceleme ekipleri uçurumdan aşağı atılan ceset üzerinde ve çevresinde incelemeler yaptı. Arazi şartlarından dolayı atıldığı yerde sıkışan ve çıkarılamayan ceset için olay yerine itfaiye ekipleri çağırıldı. 

İşçi Servisi Kaza Yaptı! İşçi Camdan Fırladı! İşçi Servisi Kaza Yaptı! İşçi Camdan Fırladı!

İki Saat Süren Çalışmalar Sonucunda Ceset Çıkarıldı

Bölgeye gelen itfaiye ekipleri yaklaşık iki saat boyunca olay yerinde çalışmalar yaptı. Yapılan çalışmaların ardından ceset bulunduğu yerden çıkarıldı. 

Kimlik Tespiti İçin Morga Kaldırıldı

Ormanlık alandaki uçurumdan çıkarılan kimliği belirsiz ceset, kimlik tespiti ve otopsi işlemleri için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

‘Sadece Çöp Konteynerine Yazılan Yazıyı Gördük’

Çöp konteynerine yazılan notu görerek polise haber veren Dilek Sönmez, olayla ilgili açıklama yaptı.

Sönmez, “Biz su almaya gelmiştik. 'Ceset aşağıda' diye yazı gördük. Sonra polise haber verdik. Polisler geldi, daha sonra olay yeri inceleme geldi. Ceset şu an aşağıda, almaya geliyorlar. Olayla ilgili hiçbir şey görmedik, sadece çöp konteynerine yazılan yazıyı gördük" diye konuştu.

Kaynak: DHA