Gazze’de yaşanan soykırım yüzünden bu sene ramazan ayının buruk geçtiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gazze ve işgal edilmiş Filistin topraklarında 5 aydır süren İsrail saldırıların da 32 bin kardeşimiz şehit oldu. 
Sivilleri ve sivil yerleşim yerlerini hedef alan ağır bombardımanlar da 73 bin Filistinli de yaralandı.

İsrail 7 Ekim öncesinde 17 sene boyunca uyguladığı ablukayla zaten Gazze’yi bir açık hava hapishanesine çevirmişti. Son 5 aydır ise Gazze’yi örneklerine ancak 2. Dünya Savaşı'nda şahit olduğumuz büyük bir imha kampı haline getirdi. İsrail'in vahşi saldırıları sonucunda Gazze, dünyanın en büyük çocuk ve kadın mezarlığına dönüşmüştür.

Bunu sadece biz değil bölgeyi ziyaret eden, Gazze'de yaşayan, Gazze gören vicdan sahibi herkes söylüyor. Ama biz böyle konuştuğumuzda Netanyahu ve cinayet şebekesi rahatsız oluyor. Hemen antisemitizm yaftası vurarak bizi susturabileceğini zannediyor.

Bu amaçla şimdiye kadar gizli açık her yolu denediler ama Tayyip Erdoğan'ın hakkı ve hakikati haykırmasına asla engel olamadılar. Bugün de katile katil zalime zalim demekten bizi alıkoyamazlar” açıklamalarını yaptı.

Yurt Dışı Fiyat Farkı İddiasına Kumtel'den Açıklama! Yurt Dışı Fiyat Farkı İddiasına Kumtel'den Açıklama!

Cumhurbaşkanıerdoğangazze (2) (1)

İsrailli Yöneticiler Gazze’de Ölen Bebeklerin Hesabını Versin!
Gazze’deki soykırımın hesabını versinler diyerek Netanyahu ve İsrailli yöneticilere sert eleştirilerde bulunan Cumhurbaşkanı, “Netanyahu ve suç ortakları kimsenin itibar etmediği yalanlara sarılmadan önce niçin Gazze'deki 35 hastaneden 31 devre dışı bırakıldığını doktoru ve hemşiresiyle niye 400 yakın sağlık personelini öldürdüklerini

Cumhurbaşkanıerdoğangazze (1) (1)

neden aralarında tarihi camilerin de olduğu 220 ibadet yıktıklarını niçin eğitim kurumlarının yüzde 90 enkaza döndürdüklerini açıklasınlar. Bir miktar un, bir miktar makarna, belki bir adet kuru ekmek alabilmek için sıra bekleyen masum sivilleri katledenlerin bize söyleyecek sözü olamaz.

İsrail yönetimi ne yaparsa yapsın, katil, zalim, hırsız, yalancı ve faşist olduğu gerçeğini artık gizleyemez” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA