Melikgazi'de önceliğin artık gençlik olduğunu belirten Palancıoğlu, "Melikgazi’de artık önce gençlik, önce eğitim diyoruz. Projelerimizi de bu çerçevede hayata geçireceğiz. Türkiye Üstün Zekâlılar Vakfı ile Dâhiler Koleji’ni Kayseri’mize kazandırıyoruz.

 Robert Koleji, Cambridge, Oxford mantığında Türkiye’nin en nadide kolejini inşallah Melikgazi Erenköy Mahallesi’nde hayata geçireceğiz. Dahiler Koleji, Türkiye'nin geleceğine hitap eden, Kayseri'de eğitimi farklı bir noktaya getirecek olan üstün zekâlı öğrencilerin okuyacağı bu kolej.

Her yıl 25’er kişiden 50 kişilik kontenjanla, yabancı dilde eğitim verilen yatılı bir kolej olacak inşallah. Bu okulda Türkiye’nin 50 veya 100 yılını yönetecek bilim adamlarının, sanayicilerin, ekonomistlerin, siyasetçilerin yetişmesini hedefliyoruz" dedi.

Yola Çıkacak Olanlar Dikkat! Kayseri'de Bugün Hava Nasıl Olacak? Yola Çıkacak Olanlar Dikkat! Kayseri'de Bugün Hava Nasıl Olacak?

Dahiler

Burada yetişen öğrencilerin sanayicilerin eleman ihtiyaçlarınıda karşılayabileceğine dikkat çeken Palancıoğlu şunları söyledi: " Bizi heyecanlandıran bir proje bu. Erenköy Mahallemizde yine farklı bir lisemiz var. Havacılık ve Uzay Bilimleri Lisesi. Bu lisemizin de Kayseri’ye ve sanayicilerimize çok faydası olacak. Bunlar Kayseri’nin gözbebeği okullar olacak inşallah.

Bu gençlerimiz Türkiye'nin geleceğini hitap edecek. Yeni dönemde en önemli sloganımız nitelikli meslek liseleri olacak. Bu liselerimizi öğrencilerin tamamının burslu okuduğu, stajlarını sanayicilerimizin yanında yaptığı, belli başarıyı yakalayan öğrencilerin iş garantisinin olduğu şekilde yapmayı planlıyoruz. Melikgazi’mize hayırlı olsun inşallah" diye konuştu.

Editör: Ülkü Şimşek