Deprem bilimcilerin Türkiye’de yaşanabilecek depremlerle ilgili uyarıları devam ediyor.  Bu kapsamda bir uyarı da Prof. Dr. Mehmet Ercan’dan geldi. Deprem risklerine karşı uyarılarına devam eden Prof. Dr. Ahmet Ercan, yaptığı açıklamada bu kez de Kuzey Anadolu Fay Hattı'na dikkat çekerek, uyarılarda bulundu. Mehmet Ercan il ve ilçeleri sayarak 7.5 büyüklüğüne kadar varan deprem uyarısında bulundu.

Kayseri Kurban Pazarında Kendini Asan Adamın Açıklaması Yürekleri Dağladı! Kayseri Kurban Pazarında Kendini Asan Adamın Açıklaması Yürekleri Dağladı!

Prof. Dr. Mehmet Ercan, Kuzey Anadolu Kırığı'nın kuzeyinde İstanbul'a, güneyinde ise Karasu, Bursa, Altınoluk'a dikkat çeti.

Sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yapan Ercan, "Kuzey Anadolu Kırığı M6-M7,5'luk depremlerle kükreyerek kuzeyde; İstanbul önünde 1000 metrelik derin çukurlar açarken, ortada; Kapıdağ Yarımadasını koparıyor. Güneyde; Karasu, Bursa, Altınoluk üzerinden Ege'ye yeni bir boğaz açıyor. Depremler yeri evrimleştirir" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi