Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde zorluklarla açtığı ekmek teknesi yıkılan depremzede bir kadın, verdiği mücadele sonucunda yeniden iş yeri açtı. 

‘Buna Rağmen Pes Etmedik’

Uzmanı Uyardı! İBAN'a Para Gönderirken Borçlu Çıkmayın Uzmanı Uyardı! İBAN'a Para Gönderirken Borçlu Çıkmayın

Hayrullah Mahallesi'nde açtığı yeni işletmesiyle ayaklarının üzerinde duran 3 çocuk annesi 36 yaşındaki Tuğba Şahin başarı öyküsünü anlattı. 

Şahin, "Depremde iş yerlerimiz zarar gördü. Buna rağmen pes etmedik ve yeniden iş yeri açarak kendi ayaklarımız üzerinde durmaya çalışıyoruz" dedi.

‘Çok Zorluklar Yaşadık’

Ayakkabı satışı yapan Melike Şahin 5 yıldır kendi işini yaptığını belirtti.
Şahin,"Kahramanmaraş'ta ayakkabı üzerine hizmet vermekteyim. 5 yıldır kendi işimi işletiyorum. Depremden önce iki şubemiz vardı, depremden sonra yıkıldı. Şu an ise tekrardan iş yerimizi açarak devam ediyoruz. Çok zorluklar yaşadık. Kadın girişimci olarak hizmet vermeye devam ediyorum. Çok memnunuz işimizden” diye konuştu.

Koyu Mavi Kırmızı Beyaz Jenerik Haber Genel Haber Logo (29) (1)

‘Bizler Burada Bir Bayan Olarak Destek Veriyoruz’

Kendisi gibi mücadele eden kadınlara seslenen Şahin, “Depremden sonra evinden çıkmayan kadınlar varmış duyduğumuz kadarıyla. Bizler burada bir bayan olarak destek veriyoruz. Geldiklerinde burada güler yüz ve yuva sıcaklığı ile karşılanacaklar. Her zaman yerimize bekleriz. Bir bayan olarak çalışmak çok güzel bir duygu. Ekonomik özgürlüğünü kazanmak daha da önemli. Ben de bunun için uğraşıyorum, çabalıyorum” dedi.

‘Başlamak Başarmanın Yarısıdır’

Mücadele etmenin önemini vurgulayan Şahin, isteyince yapılamayacak hiçbir şey olmadığının dikkatini çekti.

Şahin,“3 çocuk annesiyim. Bu konuda cesaret çok önemli. Başlamak başarmanın yarısıdır. Bir an önce harekete geçmeliler. Bu iş konusunda benim de yapamayacağımı söyleyen çok insanlar oldu ama ben buna rağmen kendi işime sarıldım ve başardım. İllaki hayatın her alanda zorluklardan geçiyoruz geçeceğiz de ama istemek ve başarmak lazım" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA