Hatay'da eşine kızan bir adam, çıkan tartışma sonrasında yaşadıkları konteyneri ateşe verdi. Evini yakan adam daha sonra ise olay yerinden kaçtı.

Hatay'ın Antakya ilçesinde yaşanan büyük depremin etkisiyle evleri yıkılan kadın şimdi ise başka bir mücadele içerisine girdi. Eşi ve 2 çocuğuyla birlikte konteynerde yaşama tutunan Başak Ş. (30), eşinin yaptıkları sonrasında neye uğradığını şaşırdı.

Red Textured Economy News Youtube Thumbnail (7) (1)

Ateşe Verdikten Sonra Kaçtı

Depremzedeki kadın eşiyle bir tartışma yaşadı. Yaşanan tartışma esnasında eşine kızan adam ailesiyle birlikte kaldığı konteynerı ateşe vererek olay yerinden kaçtı.

Tedirginlikle Yaşıyor

Kısa sürede alevlere teslim olan kadının evi bir süre sonra söndürüldü. Barındığı konteyner hasar gören Başak Ş. şu anda ise eşinin kendisine uygulayabileceği şiddetin tedirginliğiyle yaşamaya başladı.

'Barıştıktan Kısa Bir Süre Sonra Beni Bu Hale Getirdi'

Eşiyle daha önceden gerilim yaşadığını söyleyen Başak Ş. Aralarında şiddetsiz geçimsizlik olduğunu belirtti.

Başak Ş., "Biz eşimle bir boşanma aşamasına denk geldik. Anlaşmazlık, arada bir darp oluyordu. İsim vermek istemediğim kötü alışkanlıkları oluyordu. Ondan kaynaklı ayrılma kararı aldım, boşanma davası açtım. Açtıktan yaklaşık 6 ay sonra benimle tekrar barışmak istediğini söyledi. Barıştıktan kısa bir süre sonra beni bu hale getirdi" ifadelerini kullandı.

Dikkatsizlik ve Trafik Kazası! 3 Aracın Karıştığı Kaza Kamerada Dikkatsizlik ve Trafik Kazası! 3 Aracın Karıştığı Kaza Kamerada

'Ben Senin Konteynerini Yakmaya Gidiyorum'

Yaşadığı tartışma sonrası eşinin yaşadıkları evi ateşe vermesi hakkında konuşan Başak Ş., "Sabah uyandık, kendi oruçluydu. Annemlere gittik, herhangi bir sıkıntımız yoktu. Kıyafet muhabbetine girdik. Dolaba sığdırmak için baya bir kıyafet getirmek istiyordu. Zaten konteynerde kalıyorum, sığdıramazdım. O sinirle çıkıp gitti, tartışmamız benden kaynaklı kısa sürdü. Ortamı yumuşatmak için kendisini aradığımda bana, 'Ben senin konteynerini yakmaya gidiyorum, sende benim eşyalarımı yakarsın' dedi.

'Her Tartışmamızda Aynı Şeyi Yapıyordu'

Eşinin şaka yaptığını zanneden ve sürekli aynı şeyleri yaptığını söyleyen kadın, "Böyle bir şey yapacağını düşünmemiştim. Çünkü her defasında her tartışmamızda aynı şeyi yapıyordu. Aynı şeyi söylüyordu, konteynerini yakacağım. Buradan seni yollayacaklar, seni burada barındırmam gibi şeyler söylüyordu. Komşularım haber verdi, yetiş eşin konteyneri yaktı diye. Zaten eşimin burada oturduğunu burayı gözlediğini, pencereden içeriye girdiğini, içeriden çıkarken kendisinin kaçtığını hepsini görmüşler. Pencereden atlamış, içeriyi yakmış yaktıktan sonra dışarıya çıkıp montunu giyip dumanların çıktığını görünce de kaçmış" diye konuştu.

'Yanımda Birileri Olmadan Sokağa Çıkamıyorum'

Yaşadığı olay sonrası çok korkulu günler geçirdiğini belirten Başak Ş., "Hala tutuklanmadı. Her yerde aranıyor. Uzaklaştırma da aldım, kendisinden şikayetçi de oldum. Tek başıma kalamıyorum. Yanımda birileri olmadan sokağa çıkamıyorum. Evimi yakan beni de öldürür. Korkuyorum, çocuklarıma da zarar verir. Çünkü normal bir şey değil " ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA