Kayseri’nin Develi ilçesinde yaşayan bir vatandaş Develi çevre yolu üzerinden bulunan Çomaklı Kavşağı'nda yol seviyesinin düşürülmesi sebebiyle, kanaldan gelen suyun kesildiğini ve bunun sonucunda 2 milyon 600 bin metre karelik bağlık alanın kurumaya terk edildiğini belirterek Vali Gökmen Çiçek’ten yardım istedi.

Develi Bağcılar (2)

Develi’nin O Sorunu Artık Çözüme Kavuşacak! Develi’nin O Sorunu Artık Çözüme Kavuşacak!

Bağcıların Vali Gökmen Çiçek’e yazdığı mektup şu şekilde;

Sayın Valim; Develi ilçemizde Erciyes Dağı eteklerinde bulunan ve Erciyes Dağı’nın yüzey suları İncesu ve Çomaklı dereleri üzerinde bulunan Tatyos’un bendi aracılığı ile Erdebağ su kanalından Gölemen bağları, Çay içi bağları, Çakıl arası bağları-Babıyan, köşkpınar bağları ve bostanlarının Sulaması yapılmaktaydı.

Develi Bağcılar (1)

Develi Çevre yolu Çomaklı Kavşağı'nda yol seviyesinin düşürülmesi nedeniyle, bu kanaldan gelen su kesilmiştir. Sonucunda 3 yıl içerisinde 2 milyon 600 metrekare bağlık alan kurumaya terk edilmiştir. Bu olaydan yaklaşık bin aile olumsuz etkilenmektedir. Bu konu ilçemiz için hayati önem taşımaktadır. Bu sorunun çözülmesi hususunda gerekeni yapacağınızı ümit ediyoruz. Saygılarımızla arz ederiz

Develi Bağcılar (3)

Develi Bağcılar (4)

Develi Belediye başkanı Adem Şengül ise Kayseri Valisi Gökmen Çiçek'e nezaket ziyaretinde bulundu.

Develi Belediye Başkanı Vali Ziyaret (1) (1)

Kaynak: İHA