Kayseri'de aktarlık yapan Muhammed Hanzala Altun, baharda polenlerin verdiği rahatsızlıklardan bitkisel çözümlerle başa çıkabilineceğini belirterek, "Bitkileri hem kaynatarak hem de tütsü olarak kullanabiliriz" diye konuştu.

Polen kaynaklı rahatsızlıklarda papatyanın daha sık kullanılması gerektiğine dikkat çeken Muhammed Hanzala Altun, "Öncelikle baharın gelmesi ile ağaçlarda oluşan polenlerden dolayı insanlarda geniz akıntısı gibi rahatsızlıklar olmaya başladı. Bundan dolayı bizim insanlara tavsiyemiz papatya, zencefil gibi bitkilerin daha yoğun tüketilmesidir.

Bitki3

Sadece baharı geçirecek kadar veya evde üzerlik tütsüsü yapılmasını tavsiye ediyoruz. Vatandaşlarımız papatya çayını kaynatarak kullanıyorlar. Kaynatılarak kullanılanlar bunu tütsü olarak da kullanabilirler. Buharını çekebilirler ama demleyip kullanıldığında da daha etkili oluyor. Burada da bitkinin ana özellikleri ölmemiş olur.

Bitkiler

 Yine havaların ısınmasıyla beraber vücuttaki tüketim arttığı için, insanların vücutlarında bir yorgunluk oluyor. Bununla beraber de kabızlık, şişkinlik tarzı şeyler de oluyor. Eklem ağrıları bile oluşmaya başlar. Bunun için biz bol miktarda sıvı tüketilmesini tavsiye ediyoruz. Kayısı hoşafını yazın da içilmesini tavsiye ediyoruz.

Buradaki ana amaç bol miktarda sıvı tüketilmesidir. Şişkinlik için de yine bitkisel çaylar mevcut ama bol miktarda erik ve yine kayısı hoşafı soğuk olarak da tüketildiğinde faydası olan şeylerdir" ifadelerini kullandı.

Horlamak Kaderiniz Olmasın! Çaresi Bulundu Horlamak Kaderiniz Olmasın! Çaresi Bulundu

Editör: Ülkü Şimşek