Kasım ayından itibaren cezaevinde bulunan Dilan Polat'ın kardeşleri Sıla Doğu ve Can Doğu tahliye edildi. Cezaevinden çıkan kız kardeşi sinir krizi geçirerek "Dilan" diye haykırdı.

Dilan Polat'ın Kardeşleri Tahliye Oldu! Cezaevi Çıkışı Sinir Krizi Geçirdi!-1

Programı Terk Eden Diva'dan Olay Yaratan Açıklama! Duyanlar Kulaklarına İnanamadı! Programı Terk Eden Diva'dan Olay Yaratan Açıklama! Duyanlar Kulaklarına İnanamadı!

Kara para aklama iddiası üzerine haklarında soruşturma başlatılan Dilan ve Engin Polat'ın tutukluk halinin devamına karar verilirken Sıla ve Can Doğu tahliye edildi.

Dilan Polat'ın Kardeşleri Tahliye Oldu! Cezaevi Çıkışı Sinir Krizi Geçirdi!-2

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Engin Polat ve Dilan Polat haklarında "Suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "Suç gelirlerinin aklanmasının önlenmesi, "Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama" ve "Vergi kanununa muhalefet" suçlarından soruşturma başlatmıştı. Dilan ve Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu şüpheliler 5 Kasım 2023 tarihinde tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

4. Sulh Ceza Mahkemesinde aylık tutukluluk incelemesi gerçekleştirildi. Hakimlik, Dilan Polat, Engin Polat, Sezgin Polat, Ahmet Gün ve Alper Kürşat Polat'ın tutukluluğuna devam kararı verirken Sıla Doğu ve Can Doğu'nun da aralarında bulunduğu 11 tutuklunun ise tutuksuz yargılanmasına hükmetti.

Dilan Polat'ın Kardeşleri Tahliye Oldu! Cezaevi Çıkışı Sinir Krizi Geçirdi!-3

Gazete Magazin'de yer alan habere göre, aylar sonra cezaevinden çıkan Sıla Doğu, Dilan Polat'ın tahliye olmadığını duyunca kendisine hakim olamadı. Sinir krizi geçiren Doğu "Dilan" diye bağırarak ağlamaya başladı. Sıla Doğu çevredekiler tarafından güçlükle sakinleştirildi.

Kaynak: İHA