Otostopla 6 ay önce dünya turuna çıkan İtalyalı fotoğrafçı, dağcı Oliver Kaspar (20), Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan, Makedonya, Yunanistan gibi ülkeleri gezdikten sonra Türkiye'ye geldi.

Türkiye'de bir çok şehri gezen Kaspar'ın son uğrak yeri Konya oldu. İlçenin tarihi ve doğal güzelliklerini gezen Oliver Kaspar, Sultan Selim Külliyesi, Acıgöl ve Meke Gölü'nü görme fırsatı buldu.

Dünya'yı gezmeyi çocukluktan bir hayal ettiğini söyleyen Kaspar, "Otostop ile gezmenin sıkıntılı yönleri olsa da ben çok seviyorum. Kimi zaman otelde kimi zamanda çadırda kalıyorum. Yolda karşılaştığım zorluklar olsa da ilerlemekten vazgeçmedim.

Turist

Çok farklı bir duygu. Otostopla yol alıyorum ve farklı kültürleri tanımaktan mutlu oluyorum. Bu otostop ile dünyada ne kadar iyi insan olduğunu da anlamış oluyorsunuz. Eğer dünyayı gezmek isteyen olursa bunu ertelememeli" diye konuştu.

2022 Yılı Kayseri İçin Bereketli Geçti 2022 Yılı Kayseri İçin Bereketli Geçti

Türk insanın çok yardımsever olduğunu belirten Kapsar, "O kadar ülke gezdim. Türkiye hem doğal güzellikleri hem de misafirperverliği ile beni kendisine hayran bıraktı. Çoğu insan ekmeğini paylaştı benimle. Türk yemekleri ise harika” dedi.

Karapınar ilçesindeki molasının ardından Oliver Kaspar, otostopla Kapadokya'ya doğru hareket etti.”

Editör: Ülkü Şimşek