Mevcut iktidarı samimi olmaya çağıran Ataş, iktidarın gücüyle 'şark kurnazlığı' ile hareket etmemeleri konusunda uyararak, kendilerine rakip olan herkese nefes aldırmamayı her seçim döneminde yaptıklarını söyledi.

İsminde 'Adalet' olan bir partinin her alanda yaptıkları adaletsizlikleri sona erdirmelerini temennisinde bulunan Ataş, seçim sürecinin demokratik bir şekilde ilerlemesini talep etti.

Tüm siyasi parti adaylarının görüşlerini projelerini antalacağı bir alan açmalarını isteyen Ataş açıklamalarına şöyle devam etti: "Devletin imkânlarıyla, milletin alın teriyle seçim çalışması yapanlar, yemekli toplantılar düzenleyip, havasını atanlar, siyasi çalışma yapanlar, caddeleri, sokakları yine bu imkânlarla afişleri ile donatıp, flama asanlar, bu konuda çoğu kez uyarmamıza rağmen hep bildiklerini okudular.

Bu yöndeki uyarılarımızı dikkate almadılar. Bizler kendi kaynaklarımızla, helal paralarımızla seçim çalışması yapmaya çalışırken, onlar milletin parasını, devletin imkanlarını sonuna kadar haksızca kullandılar. Ne yazık ki halen de kullanmaya devam ediyorlar.

Şimdi, görünen köy kılavuz istemezken, vatandaşlarımız her şeyin farkındayken, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) iktidar partisinin ‘Görüntü kirliliği!’ gerekçesiyle seçim afişlerinin kaldırılması konusundaki başvurusu üzerine verdiği karar uygulanacaksa bu her yerde uygulansın. Ancak görüyoruz ki, şehirde hala görüntü kirliliği oluşturan iktidarın her yerde afiş, flama, bayrak, çadırı söz konusudur.

Buradan soruyoruz, alınan karar partisel midir, bölgesel midir, yoksa sadece makyajdan ya da dostlar alışverişte görsünden ibaret midir? Örneğin, Kocasinan Bulvarı, Nato Caddesi, Tuna Caddesi üzerinde aydınlatma direkleri üzerindeki afişler kimin, neyin afişidir? Bu afişler hangi partinindir?

Devlet Bahçeli'den Meral Akşener'e 'Parti'nin Başında Kal' Devlet Bahçeli'den Meral Akşener'e 'Parti'nin Başında Kal'

Göz boyamak için birkaç yerde afiş, flama, çadır kaldırmakla bu iş olacaksa kimse bizim aklımızla alay etmesin, sabrımızı sınamasın. Bu nedenle son kez çağrımızı yineliyoruz, eğer gerçekten bu konuda adilseniz, samimiyseniz YSK’ya yaptığınız başvuruda dürüstseniz, dilekçenizin gerçekten arkasındaysanız alınan kararı sonuna kadar her yerde her alanda uygulayın.

Gereken neyse, onu yapın. Hukuksuzluğa artık daha fazla kılıf aramayın, bizim de vatandaşın da sabrını taşırmayın, asıl gündemi saptırıp, cambaza bak oynamayın!" diye konuştu 

Editör: Ülkü Şimşek