İstanbul Eyüpsultan'da özel bir okulda Irak asıllı bir öğrenci okul müdürünü öldürmesinin ardından Eğitim- Bir-Sen'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım büyük tepki aldı. Türkiye'nin her yerinden tepkisini göstermek isteyen vatandaşlar çareyi sosyal medya hesaplarında buldu.

Okul3

Sosyal medya hesaplarından tepkilerini gösteren vatandaşlar bir daha bu tür olayların yaşanmaması için yetkililere çağrıda bulundu. Eğitim-Bir-Sen ise bu saldırıyı sosyal medya hesabından yaptıkları bir paylaşımla kınamak istedi. Fakat tepkilerin odağı oldu.

Eğitim-Bir-Sen sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Eğitim Birsen

"İstanbul’da özel bir lisede okuldan uzaklaştırılan öğrencinin okuldan uzaklaştırılmasına duyduğu öfkeyle silahla ağır yaraladığı okul müdürümüz İbrahim Oktugan, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. İbrahim Oktugan müdürümüze Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, İstanbul eğitim camiamıza başsağlığı diliyoruz.

Şiddete Karşı Sesimizi Yükseltiyor,  Yasal Adım İçin Hükümeti Zorluyoruz! İbrahim Oktugan müdürümüze rabbimizden rahmet diliyoruz.

Öğretmenler olarak canımızı almaya kadar varan şiddete sessiz kalamayız. 9 Mayıs/Perşembe 11.30’da 81 ilde “Basın Açıklaması” ile sesimizi yükseltiyor, şiddete karşı caydırıcı yasal düzenleme için 10-17 Mayıs arası “İmza Kampanyası” düzenliyoruz"

Fenerbahçe’nin Yıldız Oyuncusu Tatil İçin Bakın Nereye Geldi! Fenerbahçe’nin Yıldız Oyuncusu Tatil İçin Bakın Nereye Geldi!

Bu paylaşım bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından sert bir dille eleştirildi. Kullanıcılardan biri "Duyduğu öfke" öyle mi? öfke duyduğumuz herkesi öldürelim mi? Allah akıl fikir versin size..." ifadelerinde bulunurken  bir diğer kullanıcı ise, "Yalnız çok sert olmamış mı bu? Başınıza bir şey gelmesin!" ifadelerini kullandı.

Kaynak: özel haber