Öğretmenlere Müjde Geldi! Atama Sayısı Belli Oldu! Öğretmenlere Müjde Geldi! Atama Sayısı Belli Oldu!

Eğitim Bir-Sen Kayseri 1 No’lu Şube Yönetim Develi İlçesi’nde geniş katılımlı bir toplantı yaparak Develi’de eğitimcilerle bir araya geldi.

Eğitim Bir-Sen Kayseri 1 No’lu Şube Başkanı Mehmet Emin Aslantürk, “Çok önemli verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Yönetim Kurulumuza Develi’de ki temsilcilerimizle bir araya geldik. Katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Eğitimcilerimizin sorunlarını sıkıntılarını haklarını çözmek adına çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda bu tarz toplantıların çok verimli faydalı olduğunu düşünüyorum” dedi.

55Egitim7

Eğitim Bir-Sen Kayseri 1 No’lu Şube Başkanı Mehmet Emin Aslantürk toplantıda bir çok konuyu dile getirerek eğitimcilerin talepleri anlattı.

5Egitim6

Başkan Aslantürk’ün dile getirdiği talepleri şu şekilde sıraladı; Kamu çalışanlarının Özlük Haklarının iyileştirilmesi, 3600 Ek gösterge kapsamının genişletilmesi, 4688 Sayılı Yasanın Evrensel Normlara uygun hale getirilmesi, 7354 Sayılı ÖMK’nun revize edilmesi, Kazanımların emekliliğe yansıtılması, Vergi diliminin düzenlenmesi, Şube müdürleri ve şeflerin özlük haklarının iyileştirilmesi, YHS’nın Genel İdare Hizmetleri sınıfına geçirilmesi, Örgütlülüğün kıymeti ve yeni kazanımlar, Kamu Görevlilerinin Talep ve Beklentileri ve genel gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

Muhabir: Volkan Türkmenoğlu