Düzenleme kapsamında, bazı alanlarda ücretsiz hizmet sağlanırken maaş artışı konusunda da adımların atılacağı üzerinde duruluyor.

Sosyal Hayata Katılımı Kolaylaştırmak Ve Gelirleri Artırmak Hedefleniyor

2024'ün "Emekliler Yılı" ilan edilmesinin ardından 16 milyona yakın emekliye yönelik düzenlemeler yapılmaya başlandı.
Yapılan düzenlemeler çerçevesinde emeklilerin sosyal hayata katılımını kolaylaştırmak ve gelirlerini artırmak hedefleniyor. Bazı alanlarda ücretsiz hizmet ve maaş artışı sağlayacak adımlar üzerinde duruluyor.

Birçok Alanda İndirim Geliyor

"Emekliler Yılı" çerçevesindeki destek planlarının kapıda olduğu konuşulurken bu planlar arasında ise "su faturalarında indirim, ücretsiz veya indirimli toplu taşıma, kamu tesislerinden yararlanma hakkı" gibi başlıklar yer alıyor.

Protokoller Yapılacak

Edinilen bilgilere göre; emekliler için yerel yönetimlerle protokoller yapılacak. Bahsi geçen bu protokoller çerçevesinde su faturalarında indirim, ücretsiz ya da indirimli toplu taşıma, belediye tesislerinden ayrıcalıklı yararlanma gibi birçok düzenleme için görüşmeler yürütülüyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı İle Protokol imzalanacak

Altın Yükselmeye Devam Ediyor, İşte Güncel Fiyatlar! Altın Yükselmeye Devam Ediyor, İşte Güncel Fiyatlar!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile protokol imzalanarak, başta düşük maaşlılar olmak üzere tüm emeklilerin doğalgaz ve elektrik faturalarının indirimli olması da sağlanacak.

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı İle Hazırlıklar Yürütülüyor

Uçak ve tren biletlerinde emeklilere indirim yapılması için de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile hazırlıklar yürütülüyor. Sosyal aktiviteler kapsamında da müze ve ören yerlerine girişte ayrıcalık sağlanması için planlama yapılıyor.

Kaynak: Haber Merkezi