Ekipler Aracı Durdurmak İstedi

Gece yarısı Aksaray'ın şehir merkezinde yaşanan olayda merkezde denetim yapan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri şüphelendiği ticari aracı durdurmak istedi.

Polisleri Atlatmayı Başardı

Dur ihtarını dikkate almayan alkollü sürücü Oğuz G. (24) fren yerine gaza bastı. Polis hızla olay yerinden uzaklaşan şüphelinin peşine düştü. Aksaray sokaklarında gece boyunca siren sesleri duyuldu. 1 saat süren kovalamaca da polislerle köşe kapmaca oynayan şüpheli bir müddet polis ekiplerini yanıltmayı başardı. 

Aracın Plakalarını Sökmeye Çalıştı

Polisin defalarca "dur" ihtarında bulunmasına rağmen tehlikeli araç kullanarak hızla kaçmayı sürdüren sürücü yaşanan bu olay sırasında bir sokakta durup aracın plakalarını sökmeye çalıştı. Bu esnada peşinden gelen polis ekipleri durumu haber merkezine bildirdi.

Yeniden Kovalamaca Başladı

Anonslar üzerine tüm ekipler aracın kaybolduğu bölgeyi abluka altına aldı. Bir süre sonra aynı aracı plakasız olarak seyrederken gören polis ekipleri sürücüye tekrar "dur" ihtarında bulundu. Yine ihtara uymayan sürücü ve polis arasında yeniden bir kovalamaca başladı.

Kaza Yaptı

Aksaray sokaklarında aşırı hız yaparak hem kendi canını hem de diğer araç sürücülerinin canını hiçe sayan sürücüyü polis ekipleri bir kazaya sebebiyet vermemek için uzaktan takip etti. Alkollü sürücü yaptığı hızın ve alkolün etkisiyle Büyük Bölcek Caddesi'nde direksiyon hakimiyetini kaybetti ve park halindeki kamyonete çarptı. 

Lacivert Kırmızı Son Dakika Hareketli Instagram Gönderisi (58) (1)

Gözaltına Alındı

Kaza sonucu araç sürücüsü Oğuz G. ve yanında yolcu olarak bulunan Muhammet Ö. (22) ile eşi Hediye Ö. (21) yakalandı. Polis ekipleri alkollü sürücü ve arkadaşını ters kelepçe yaparak gözaltına aldı. 

Lacivert Kırmızı Son Dakika Hareketli Instagram Gönderisi (59) (1)

'Devlete Saygımız Sonsuz'

Şaşırtan Olay: Aracın Bölmelerinden Çıktı! Şaşırtan Olay: Aracın Bölmelerinden Çıktı!

Oğuz G. ekipler tarafından yapılan alkol kontrolünde 1.11 promil alkollü çıktı. Alkollü sürücünün aynı zamanda ehliyetinin olmadığı da tespit edildi. Alkollü sürücü sessizliğini hiç bozmazken arkadaşı Muhammet Ö.'nün sözleri dikkat çekti.
1 saat boyunca ekiplerden kaçan ve aynı zamanda hem polis memurlarına hem de basın mensuplarına tepki gösteren Muhammet Ö., "Devlete saygımız sonsuz" ifadesini kullandı.

'Ben Terörist miyim?'

Kazada yaralanan sürücü Oğuz Ö.'nün kanlar içindeki yüzünü polis memuru silerken arkadaşı Muhammet Ö. "Ben terörist miyim?” diyerek tepki gösterdi.

Lacivert Kırmızı Son Dakika Hareketli Instagram Gönderisi (60) (1)

Ceza Yazıldı

Araç sürücüsüne ehliyetsiz araç kullanmaktan 2 bin 250 TL, alkollü araç kullanmaktan 6 bin 439 TL olmak üzere toplam 8 bin 689 TL para cezası kesilirken araç ruhsat sahibine de ehliyetsiz kişiye araç kullandırmaktan 5 bin 679 TL cezai işlem uygulandı. Araç ise trafikten men edilerek çekici marifeti ile otoparka çekildi.

Kaynak: İHA